TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Blog

Dedektör

Dedektör bir tespit amacıyla kullanılan elektronik bir üründür. Alanımızda kullandığımız dedektör bir metal dedektörü dür ve metal eşya ve objeleri tesbit etmek için kullanırız. Toprak altına veya engellerin arkasına saklanan, gizledikleri, düşürdükleri, kaybettikleri değerli eşyaları aramak için kullanılır.

Dedektör Fiyatları

Dedektör fiyatları modellere ve özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Yüzeysel metal aramacılığı için üretilen dedektör fiyatları yaklaşık olarak 2,390 TL den başlamaktadır. Derin arama olarak üretilen dedektör fiyatları 5,000 TL den başlamaktadır. Döviz kaynaklı olarak dedektör fiyatları günlük değişebilir. Güncel fiyat bilgisi için irtibata geçerek doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dedektör Sistemleri

VLF ve Pulse İndüksiyon olarak iki farklı sistem üzerine inşa edilmektedir. Pulse indüksiyon sistem boşluk tespiti yapamaz, metal ayrım yeteneği zayıftır, mineralli zeminlerde topraktan daha fazla etkilenir, bazı ısıl işlem görmüş metallerin tespitinde sorun çıkartabilir, değerli grup paralarda yanlış ayrım yapabilir ve VLF sisteme göre daha düşük performansta çalışabilir.

Dedektör Ne Kadar Derine İner

Derin arama dedektörü veya yüzey arama dedektörü her ikisinin de derinliğini etkileyen temel faktörler bulunmaktadır. Metalin büyüklüğü, türü, toprak altında kalma süresi, toprak yapısına göre derinlik değişkenlik gösterebilir.

Yüzeysel aramacılık için üretilen metal dedektörleri yüzük, küpe, kolye, tek para vb. küçük değerli metal tespitinde kullanılır. Bu tür metallerde genellikle 10-30cm arasında tespit yapabilir. Büyük metal tespit edildiğinde bu derinlik biraz daha artacaktır.

Derin aramacılık için üretilen metal dedektörleri küçük metal aramacılığı için değildir, küçük metallere duyarlılığı daha azdır. Toprak altındaki büyük metal, grup para, define, hazine ve boşluk aramalarında kullanılır. Modellere göre değişmekle birlikte 1, 2, 3 metre gibi derinlik testleri mevcuttur.