TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Dedektör Seçici Nedir ve Nasıl Kullanılır

Dedektör Seçici Nedir ve Nasıl Kullanılır

Dedektör seçici uygulamasını sizlerin kullanımına sunduk. Dedektör seçici insanların dedektörü hangi bölgede kullanacağına, hangi alanlarda kullanacağına, tespit amacına, tespit derinliğine ve kullanıcı seviyesine göre dedektör modelleri önermektedir. Herhangi bir dedektör bayisine gittiğinizde bir dedektör almak istiyorum dediğinizde size elinde hangisi varsa veya en çok hangi dedektör modelinde kazanıyorsa size onu satma olasılığı yüksek ki bu konuda çokca dedektör kullanıcısında geri dönüş almış bulunmaktayız. Bir dedektör satın almak istediğiniz de öncelikle dikkat etmeniz gereken konular bulunmaktadır. Dedektör seçici uygulaması doğru kullanılmadığında size herhangi bir dedektör öneremeyecektir. Bunun sebeplerinden birisi birbirinden tamamen farklı kullanım alanlarını seçmeniz olacaktır.

Dedektör satın almadan önce bilmeniz gereken kriterler

Dedektörü Nasıl Bir Yerde Kullanacaksınız

 • Arazi:Dağ, Tarla, Ormanlık gibi genel kullanım yerleri kast edilmektedir. Park seçeneğinide ekstra olarak seçebilirsiniz.
  Park:Atık metal yoğunluğunun yüksek olduğu, insan ayağının yoğun olarak değdiği yerler kast edilmektedir. Bu seçeneği seçtiğinizde ekstra olarak Arazi seçeneğinide seçebilirsiniz.
 • Sahil:Deniz kenarları ve sahil bölgelerinde yapılacak araştırma kast edilmektedir. Bu araştırma seçeneğini seçtiğinizde aldığınız bir dedektör park ve arazi gibi ortamlarda da kullanabilirsiniz fakat profesyonel olarak sadece su altı için üretilen dedektörlerden bir tanesini alacaksanız sadece sahil ve su altı seçeneğini seçmelisiniz. Alacağım dedektör biraz suya girebilsin ve normal arazidede kullanacağım derseniz diğer seçenekleri de ekleyerek önerileri görebilirsiniz.
 • Su Altı:Su altında kullanılacak dedektörler kast edilmektedir. Su altında bir araştırma yapacaksanız yoğun mineralizasyon olan bir alanı seçmemelisiniz bunlar çok ters kullanım alanları olmaktadır. Su altında profesyonel araştırma yapacaksanız sadece su altını seçmelisiniz. Su altı araştırmacılığında derin arama seçeneği olmaz. Su altı aramacılığı seçtiyseniz yüzeysel aramacılık olarak seçim yapmalısınız.
 • Yoğun Mineralizasyon:Araştırma yapacağınız bölge yapısı metalik maden içeriyorsa bu araştırma seçeneğini seçmelisiniz. Bu araştırma seçeneğini seçecekseniz dedektör seçicinin size doğru dedektörü önerebilmesi için su altı ve park seçeneklerini seçmemelisiniz.

Tespit Amacınız Ne Olacak

 • Define:Arazi, Park, Yoğun mineralizasyon gibi alanları seçen kişiler için uygun olan bir araştırma türüdür. Su altı ve sahil için uygun değildir.
 • Tek Para ve Mücevher:Arazi, Park, Sahil, Su Altı alanlarını seçen kişiler için uygun olan bir araştırma türüdür. Yoğun mineralizasyon için uygun değildir.
 • Kalıntı:Arazi, Park, Yoğun Mineralizasyon alanlarını seçen kişiler için uygun olan bir araştırma türüdür.
 • Doğal Altın:Arazi ve Yoğun Mineralizasyon alanlarını seçen kişiler için uygun bir araştırma türüdür.
 • Arkeolojik Arama:Arazi alanlarını seçen kişiler için uygun bir araştırma türüdür. Su altı, Sahil, Park gibi alanlar için uygun değildir.

Tespit Derinliği

Derin Arama:Kullanım alanı olarak:Arazi, Park, Yoğun Mineralizasyon, Arkeolojik alanlarından bir tanesini seçtiyseniz

Tespit amacı olarak:Define, Kalıntı, Arkeolojik arama alanlarından bir tanesini seçtiyseniz.

Sizin için uygundur.

Yüzey Arama:

Kullanım Alanı Olarak:Arazi, Sahil, Park, Su Altı alanlarından bir tanesini seçtiyseniz.

Tespit amacı olarak:Tek para ve mücevher, kalıntı alanlarından bir tanesini seçtiyseniz.
Sizin için uygundur.

Dedektör Kullanıcısı Deneyim Seviyesi

 • Başlangıç Seviyesi:Daha önce dedektör kullanmayan ve dedektörün temellerin hakim olmayan yeni kullanıcılar kast edilmektedir. Dedektörün temellerini kavrayabileceği başlangıç seviyesi dedektör kullanıcıların uygun dedektör modelleri önerilecektir.
 • Orta Seviye:Dedektör temellerine hakim ve dedektör kullanımı konusunda tecrübe edinmiş orta seviye dedektör kullanıcılarına uygun dedektör modelleri önerilecektir.
 • İleri Seviye:Pek çok dedektör modelini kullanmış ve deneyimlemiş ileri seviye dedektör kullanıcılarına uygun dedektör modelleri önerilecektir.