TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Blog

Define İşaretleri

Define işaretleri gerçekten var mı, neden yapıldı, nasıl çözülür, define işaretleri anlamları gibi sorular sizden gelmektedir bunları kısaca anlatmaya çalışacağız. Öncelikle define nedir oradan başlamamız lazım. İnsanların zamanında yaptığı birikimi koruyabilmek amacıyla toprak altına veya kayanın içine koyması ve sonrasında farklı sebeplerden dolayı almaması, alamaması, unutması sonucunda toprak altında kalmış değerli para, eşya vb. define olarak kabul edilmektedir. İnsanlar birikimlerini sakladıklarında doğal olarak sonrasında almak veya ihtiyaç duyduğunda ara ara gidip almak için saklarlar doğal olarak ta kendilerine yardımcı olması için işaretler kullanmışlardır. Define var ve evet define işaretleri de gerçektir.

Define Kitapları

Define işaretleri anlamları ve çözümleri hakkında Uğur Kulaç tarafından yayınlanan "İşaretlerin Sırrı ve Define Tılsımlarının Çözümleri" kitabını inceleyebilirsiniz. Konu içeriği arkeoloji ve definecilik üzerinedir. Definecilik sanıldığı kadar basit bir iş değildir.

Sahte Define İşaretleri

Zaman içerisinde define işareti arayan insanların çoğalması ve bu konunun dilden dile yayılmasıyla dolandırıcılar bu konuyuda bir gelir kapısına çevirdi. Yaptıkları sahte define işaretlerini önceden çarşı, pazar, ev gibi ortamlarda yaptıkları sohbetlerde şimdi ise sosyal medyada satmaya çalışmaktadırlar. Kişiye işareti anlatıyorlar ve oraya götürmek için para istiyorlar bu dolandırıcılık ta bu şekilde işlemektedir. İşaretlerin Sırrı ve Define Tılsımlarının Çözümleri define kitabı sahte define işaretleri konusunda bilgi vermektedir.

Define Haritaları

Gömülen definelerin yerleri harita ile de kayıt altına alınmış. Her definenin haritası olmayabilir fakat define haritasına sahip defineler mevcut. Bu konuda da yapılan dolandırıcılıklar mevcut bunlar ile ilgili bilgiler de İşaretlerin Sırrı ve Define Tılsımları define kitabı içerisinde mevcut.
Define haritaları bölgeyi tarif edebilir, işaretleri anlatabilir, adım ve uzaklık belirtebilir.

Define Bulma

Define işaretleri ile define olan bölge üzerinde araştırma yapıyorsanız en büyük yardımcınız Define Dedektörleri olacaktır bu doğrultuda define işareti doğrultusunda bulmanın en kolay yolu define dedektörü ile o bölgede inceleme yapmaktır. Define yerini tespit etmek için kullanılan dedektörler özelliklerine göre farklılık göstermekle birlikte araştırmalarınızda çok büyük rahatlık sağlayacaktır.

Define Dedektörlerini İncelemek İçin Tıklayın