Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Sık Sorulan Sorular

Sistemine göre değişmekle birlikte, metal ve boşluk tespiti için kullanılan toprak altına gönderdiği sinyalleri kullanıcılar için ayrıştırılabilir veri olarak gösteren cihazlardır. Dedektörler tespit edilen metalde ayrım yapabilme özelliğine sahiptir. 

Yüzeysel (derin olmayan) ve küçük metal aramacılığı için kullanılır. Genellikle yüzük, küpe, kolye, tek para vb. dağılmış, saçılmış, düşürülmüş, kaybedilmiş küçük ve değerli metal aramacılığı için kullanılan dedektör modelleridir. Büyük metaller de derinlik yaklaşık olarak 60 cm dir.

Derin arama dedektörlerinde derinlikler metalin büyüklüğü, türü, toprak altında kalma süresi, toprak yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Metal büyüdükçe derinden, küçüldükçe yüzeyden tespit yapabilirsiniz. Farklı derinlik testleri mevcut. Derin arama olarak Golden Rain modelinde  1, 2, 3metre olarak yapılan testler mevcut son test 350cm dir.

Derinde grup para, define, hazine, boşluk aramalarında kullanılır. Küçük metallere duyarlılığı daha azdır genel kullanım alanı derindeki büyük metal ve boşluktur. Derin arama dedektörlerinde derinlikleri etkileyen faktörler mevcuttur. 

Derinlikler;

  1. Metalin büyüklüğü
  2. Metalin türü
  3. Metalin toprak altında kalma süresi
  4. Toprak yapısına

göre değişkenlik göstermektedir. Metal büyüdükçe derinden, küçüldükçe yüzeyden tespit yapabilirsiniz. Yapılan derinlik testleri 1, 2, 3 metre şeklindedir son test 350cm dir.

En iyi dedektör kullanabildiğiniz dedektördür. Yeni bir kullanıcıysanız bütün özelliklerin olduğu bir dedektörü kullanmanız zor olacaktır, dedektörün özelliklerinin ne kadar iyi olduğundan önce kullanıcının ne kadar iyi olduğu önemli. Kullanıcı dedektörün nasıl kullanıldığını ve özelliklerini biliyorsa kullanım alanı, dedektörlerin özellikleri ve dedektör fiyatlarını karşılaştırarak kendisi için uygun olan en iyi dedektör modelini seçecektir.

Dedektör fiyatları kullanım alanına göre değişmektedir. Yüzeysel ve derin arama olarak değişmekle birlikte şuanda önerebileceğimiz dedektör fiyatları 2000 TL den başlamaktadır. Yurtdışından gelen dedektör fiyatları günlük olarak değişkenlik göstermektedir. Güncel dedektör fiyatları için müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Üretimini ve satışını yaptığımız modeller arasında fiyat anlamında en yüksek model derin arama dedektörlerinde Golden Rain dedektör dür. Diğer dedektör modellerine göre daha üstün özellikler ile donatılmıştır. Profesyonel derin arama dedektörü kullanıcıları için önerilmektedir. Yeni başlayan kullanıcılar iyi bir eğitim programı sonrasında kısa sürede dedektörü öğrenebilir ve kullanabilir.

Dedektör çeşitleri üçe ayrılır. 

  1. Hobi anlamında ve endüstriyel olarak nabit altın aramacılığı için kullanılan dedektörler. Bu dedektörler yüzeydeki küçük doğal altın parçacıklarını tespit etmek için kullanılır. Dere, altın madeni, arazi vb. bölgelerde kullanım imkanı sunan dedektör modelleri mevcuttur.
  2. Yüzeysel değerli küçük metal aramacılığı için kullanılan dedektörler. Bu dedektör modelleri hobi anlamında metal tespiti yapmak isteyenler içindir. Genellikle bütün arazi şartlarında kullanım imkanı sunar. 
  3. Derin arama olarak metal ve boşluk tespiti için kullanılan dedektörler. Bu dedektör modelleri profesyonel olarak metal ve boşluk aramacılığı yapan dedektör kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir.

VLF açılımı Very Low Frequency olarak geçmektedir. Çok Düşük Frekans anlamına gelir. Düşük frekans ile çalışan metal dedektörlerinin çalışma sisteminde VLF olarak görebilirsiniz. Tarafımızdan VLF sistem kullanılarak üretilen dedektörler arasında yüzeysel küçük metal aramacılığı için olan dedektör modelleri ve derin arama dedektörü modelleri mevcuttur. VLF dedektör modelleri için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Üretimini yaptığımız metal dedektörü modelleri 22 ayar ve üzeri altın tespit ettiğinde Altın olarak ayrım yapabilmektedir. Altın Dedektörü kategorimizden modelleri inceleyebilirsiniz. Dedektör altın ayrımı yapabilir mi? konusunda yayınladığımız videoları izleyebilirsiniz. Tuğla altında altın testi, horasan altında altın testi, dedektör küp içindeki altını görür mü? dedektör altın testi vb. başlıklar ile yayınladığımız videolar mevcut.

Ülkemizde metal dedektörü yasak değildir. Dedektör ile arabada, uçakta, trende, vapurda seyahat edebilirsiniz. Dedektör ile arama yapabilirsiniz ama dikkat etmeniz gereken durumlar mevcut. Sit alanına girmeyin, askeri bölgeye girmeyin, mezarlık alanlarına girmeyin, izinsiz şahıs arazilerine girmeyin. Kendi araziniz, ortak kullanım alanları, başkasının arazisi ama arazi sahibinin izni var ise mesai saatleri içerisinde yanınızda kazma ve kürek olmadan ruhsatlı kazı yapabilmek için emare arayabilirsiniz.

Satın aldığınız metal dedektörü, altın dedektörü, define dedektörü farketmeksizin arabanızda, uçakta, trende, vapurda faturanız yanınızda olduğu sürece taşıyabilirsiniz. Dedektörünüz ile uçakla yolculuk yapacaksanız bataryası için sizden güvenlik belgeleri istenecektir. Dedektörü satın aldığınız firma ile görüşerek belgeleri temin edebilirsiniz.

Üretimini yaptığımız metal dedektörü, altın dedektörü, define dedektörü modellerinde tespit edilen metaller için Değersiz, Değerli, Altın, Çelik olarak ayrım yapabilirsiniz. Dedektör metal ayrımı yapabilir mi?, dedektör ile ayrım testi, dedektör ile değerli metal testi, dedektör ile değersiz metal testi, dedektör altın testi vb. başlıklar ile yayınladığımız videolar mevcut onları incelemenizi tavsiye ederiz.

Dedektör ile Devri Alem kapsamında Türkiye geneli seyahat ediyor ve daha önceden firmamızdan dedektör alan müşterilerimizi ziyaret ederek eğitim veriyoruz. Dedektör satın almak isteyen ama firmamıza gelmek için vakti olmayan müşterilerimizin kendi bahçelerinde dedektörü görmelerini ve test etmelelerini sağlıyoruz. Dedektör ile Devri Alem etkinliği kapsamında firmamızın ürünleri ile ilgili verilen hizmet ücretsizdir, ekstra bir ücret talep edilmemektedir.

Not: Farklı firmadan dedektör satın aldınız ve eğitim almak istiyorsanız modele göre eğitim ücreti değişkenlik göstermektedir.