TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Define Arama Makinesi

Define arama makinesi tabir olarak metal dedektörü kullanıcıları tarafından konulan bir isimdir. Define aramak için kullanılan elektronik eşyanın temelde adı metal dedektörü olarak geçmektedir. Metal dedektörü toprak altında kalmış, gizlenmiş, saklanmış, düşürülmüş metal eşya ve objeleri, defineleri aramak için kullanılmaktadır. İnsanların kullanım amacına göre zaman içerisinde farklı eşyaya farklı tabirler ile seslenmeye başlamıştır. Amerika ve Avrupa'da genel anlamda değerli ve değersiz metal aramacılığı için de kullanılan metal dedektörleri Türkiye'de define aramak için kullanıldığından eşyanın adı define arama makinesi olaraktan bilinmektedir. Türkiye bölgesel olarak ve tarih anlamında farklılıklara sahip olduğundan define arama makinesinin kullanım amacı ve aranılan obje, eşya farklılık göstermektedir. Bölgesel olarak değişen alışkanlık, imkanlar ve arazi yapısı aranan objelerin çıkış yerlerini ve çıkış şekillerine yansımaktadır. Türkiye içerisindeki insanlar ağırlıklı olarak metal dedektörlerini define arama makinesi olarak kullanmaktadır.

Türkiye genelindeki kullanıcıların define arama makinesi konusunda bilgilenmesi, bilinçlenmesi konusunda yayınladığımız farklı blog yazıları ve videolar bulunmaktadır. Youtube, Facebook, İnternet Sitesi gibi sosyal medya ağları ve kendi sitemizden define arama makinesi kullanıcılarına yayınladığımız sosyal medya içerikleri mevcuttur. Bu içeriklerde kişilerinde define arama makinesi nedir, nasıl kullanılır, türleri, almadan önce nelere dikkat edilmesi gerekir, kullanırken dikkat edilmesi gerekenler gibi konularda bilgiler paylaşılmaktadır. Define arama makinesi ilk bakışta çok sade gibi görünse de kendi içerisinde özellikleri, farkları ve detayı bulunmaktadır.

Define arama makinesi almak isteyen kişiler neye göre arama yapacağını öncelikle netleştirmelidir. Ben define arayacağım ver oradan bir define arama makinesi dediğiniz zaman cihaz sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak mı, karşılayamayacak mı bilemezsiniz. Satın aldığınız define arama makinesi sizin için para ve vakit kaybı olarak geri dönebilir ve bunu anlamak için baya bir tecrübe edinmeniz gerekecektir. Bu tecrübeyi kısa ve uzun sürede edinip bu karara verebiliyorsanız bile bu bir başarıdır. Çok uzun süre define arama makinesi kullanıp hala nasıl kullanıldığını bilmeyen veya özelliklerini bilmeyen kullanıcılar mevcut. Define arama makinesini alıp bir yere gidip açmak yeterli olmuyor yani maalesef.

Define arama makinesi alacak kişiye öncelikle defineyi neye göre arayacağını bilmesi gerektiğini söylüyoruz. Define arama makinesi alıp dağ, bayır gezecek misiniz yoksa bilinçli bir şekilde mi arayacaksınız. Define neye göre aranır derseniz define işareti, define haritası, bir şüphe, bir söylenti vb. Sebepler ile define araması yapılabilir veya hiç birisi yoksa en son ihtimal ben rastgele gezeceğim de diyebilirsiniz ama tabi hepsinin arasında da bir fark var. Sizi başarıya daha hızlı götürecek olan yolu şu veya bu sebeple tartışabiliriz belki ama eğer kişiye nasip olarak yazılmış bir define varsa tabi onu define arama makinesi olmadan bile arazide yürürken ayağına takılıp bulma ihtimali olabilir tabi bu nasip kısmet herkese böyle olacak diyemeyiz. Biz temel olarak arayacağız ve bunu belirli ve mantıklı sebepler ile yaparsak daha iyi ilerleyebiliriz yani bir işarete, kayıta, söylentiye, haritaya göre ilerlemek diğer sebeplerden daha hızlı sonuca götürebilir tabi bu sonuç %100 başarılı olacak diye bir garantiyi kimse veremez.
Define işareti ile bir define araması yapacaksanız tabi ki define arama makinesi tek başına size yardımcı olamaz. Define işareti konusunda araştırma yapmanız gerekecektir. Define işareti resim olarak size bir tanıdığınızdan geliyor ise önce işaretin olduğu yeri kendiniz gidip görmelisiniz. İşaret olarak düşündüğünüz veya gördüğünüz yeri kırmayın ve zarar vermeyin sadece inceleyin. Etrafına bakın ve resimlerini çekin ardından bununla ilgili notlarınızı da alarak bölgeden ayrılın ve araştırmaya başlayın. Sosyal medyada yayınlanan videolarımızı izleyin ve bu konuda bilgiler almaya çalışın. Sizin işaret olduğunu düşündüğünüz yer ile örtüşüyor mu, benziyor mu bu bilgileri karşılaştırın. Eğer bilgiler örtüşüyor ve uyuyorsa define arama makinesi ile şüpheli alanları kontrol edebilir ve ardından resmi kazı için izin başvurusunda bulunabilirsiniz. Biz define olarak yakın dönem definelerini araştırıyoruz ve bunlardan çıkacak paralar genel olarak geçer akçedir. Resmi kazı yaptığınızda geçer akçe çıktığında siz devletin size belirlediği hakkınız olan parayı alacaksınız demektir. Ruhsatsız kazı yapmayın ve doğaya zarar vermeyin.

Define haritası ile define araması yapacaksanız öncelikle dikkat etmelisiniz. Sahte define haritaları adı altında insanlara belgeler satarak para kazanmaya çalışan kişiler mevcut. Size define haritasının nasıl geldiğini öncelikle gözden geçirmenizde fayda var. Bir kağıt üzerine define haritası çizmek ve bunu insanlara gerçek define haritası diye satmak dolandırıcılar için çok kolay bir iş. Define haritasının gerçekte nasıl olması gerektiğini bilmediğiniz için size sunulan belgeyi çok rahat kabulleneceksiniz demektir. Gerçek bir define haritası size geldiğinde define arama makinesi en büyük yardımcınız olacaktır. Size birisi gelip dese ki “şurada şu kadar para var” onu daha önceden alınmış mı alınmamış mı kontrol etmeniz gerekmektedir. Define arama makinesi teknolojik olarak orada bir şey var mı yok mu konusunda size önceden bilgi vermek için çok güzel bir yardımcıdır.

Köyünüzde veya farklı bir yerde bir alan görürsünüz ve burası size şüpheli gelebilir. O veya bu sebepten dolayı bir yer sizin dikkatinizi çekiyor olabilir ve siz burada define olabilir mi diye düşünebilirsiniz. Orada define olup olmadığını anlamak için her yere define kazısı izni alıp kazamasınız. Dağ, taş, toprak kazmak ile bitmez ve bunun size de bir maddi maliyeti olacağından bu kadar büyük bir çalışmaya körü körüne girilmez. Define arama makinesi ile şüphelenilen yerler teyit edilebilir ve orada bir şey var mı veya yok mu kontrol edilebilir. Define arama makinesi size bir yerde bir şey var mı konusunda bilgi verir ve alanı daha daraltmanızı sağlar. Bu şekilde define arama makinesi ile yapacağınız çalışma sizi daha doğru hedefe yönlendirir. Şüphelendiğiniz alan netleşir ve ardından resmi kazı izni ile kazı yapar kontrol edersiniz.

Anadolu da her yerde bir söylenti ile karşılaşabilirsiniz. Şu köydeki şu kişi şuradan define buldu zengin oldu, şurada define var diyorlar, şu arazide şu gitmeden önce gömmüş, şu evin sahipleri zamanında zenginmiş dedeleri bir yerlere gömmüş onlarda arıyorlarmış vb. Daha yazamayacağımız şekilde söylentiler duyabilirsiniz ve bunların içlerinde doğru olanları da vardır yanlış olanları da. Söylentiyi araştırarak define makinesi ile aynı şekilde araştırma yapabilirsiniz ve doğruluğunu teyit edebilirsiniz. Define arama makinesi sizin alanı daraltmanız ve söylentiyi doğrulamanız için ideal elektronik bir alettir. Sonrasında resmi kazı izni alır ve gereken çalışmayı yaparak yeri kontrol edebilirsiniz.

Define arama makinesi zaman içerisinde çok değişti. Teknolojinin ilerlemesi ve yeniliklerin ortaya çıkması define arama makinesi denilen cihazların gelişmesine imkan sağladı. Eski cihazlar ağırdı yeniler daha hafif oldu. Eski devreler çok büyüktü artık daha gelişmiş üretim teknolojileri olduğundan daha küçük devreler var. Eski define arama makinesi cihazları derinlik olarak farklıydı şimdi daha farklı. Define arama makinesi kendi içerisinde farklı alanlara da ayrılmaktadır. Her define arama makinesi ile aynı işi yapamayabilirsiniz. Bazı modeller sadece belirli alanlar için üretilmiş olabilir.

Bir define arama makinesi satın almak istiyorsanız yukarıda yazdığımız detayları netleştirmeniz gerekmektedir. Define arama makineleri konusunda ardından müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir ve onların sorduğu sorulara cevap vererek sizin ihtiyacınıza uygun olan modelin netleşmesine yardımcı olabilirsiniz. Uğur Elektronik olarak firmamızdan satın alınan define arama makinesi cihazlarında şuanda ücretsiz eğitim imkanı mevcuttur. Firmamıza gelerek satın aldığınız define arama cihazı için müşteri temsilcisi tarafından ücretsiz eğitim verilmektedir. Define arama cihazını gelmeden kargo ile satın alan kullanıcılar da telefon üzerinden teknik destek alabilirler. Satış sonrası teknik destek hizmeti bütün müşterilerimiz için geçerlidir. Define arama makinesi konusunda aklınızdaki soruları sormak ve detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Define arama makinesi fiyatları özelliklerine ve aksesuarlarına göre değişkenlik göstermektedir. Define arama makinesi fiyatları hakkında güncel bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Uğur Elektronik olarak biz defineciyiz ve define kökenliyiz. Sizi biliyoruz, sizin ihtiyaçlarınızı biliyoruz, biz sizlerden birisiyiz. Sizinle aynı işi yapmayıp, sizin duygularınızı, amaçlarınızı, hayallerinizi bilmeyen ve sizi bilmeyen insanlardan alışveriş yaptığınızda sadece elinize geçecek olan para kaybı ve işinize yaramayan bir cihaz olabilir. Personelimizin eğitimi ve müşteri desteği konusunda Türkiye ve Dünya'da bir ilk olan Dedektör ile Devri Alem etkinliğini başlattık. Türkiye ve Dünya'da bir ilk olarak metal dedektörü üreticisi bir firma düzenlediği tur ile müşterilerini ziyaret etti ve onlara yerinde ücretsiz eğitim verdi, sordukları sorulara cevap verdi. Bu hizmeti bu sektörde gerçekleştiren ilk firma olmanın gururunu yaşıyoruz. Sizin bize verdiğiniz desteğe mümkün olduğunca bizde size önem vererek cevap veriyoruz. Dedektör ile Devri Alem kapsamında 1 yıl gibi bir süre sürekli Türkiye genelinde turlar düzenledik. Ziyaret edeceğimiz il rotalarını paylaştık. Bizi ziyaret edin, dedektör aldım ama kullanamıyorum veya bir dedektör alacağım diyen kişileri ziyaret ettik. Bizden dedektör satın almış ama kullanamıyorum diyenlere kendi arazisinde, bahçesinde, tarlasında define arama makinesini açarak ücretsiz eğitim verdik. Define arama makinesi satın almak isteyen kişilere cihazı açarak gösterdik, testlerini yaparak, arazide eğitim vererek define arama makinesini satın almasını sağladık. Bizi tanıyan, takip eden “beni de bir ziyaret edin” diyen dostlarımız, müşterilerimizi mümkün olduğunca ziyaret ettik ve sohbet ettik bir çay, kahvelerini içtik.

Uğur Elektronik olarak işimiz sadece define arama makinesi satmak değil. Bize güvenen ve destek veren insanlara aynı şekilde hizmet etmek.