TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Altın Dedektör

Altın, dedektör ile bulunması istenen ilk metallerden birisidir. Altın dedektör ile bulunabilir fakat her dedektör ile onu bulmak kolay değildir. Dedektör ile altın aramacılığı yapacaksanız satın alacağınız dedektörü iyi seçmelisiniz aksi taktirde altın dedektör arama aralığının altında kalabilir veya dedektör tespit etmeyebilir. Altın dedektör ile tespit etmesi zor olan metaller arasındadır sebebi temelde küçük olmasıdır. Dedektör nabit altın gibi küçük metalleri çok derinden göremeyebilir çünkü derinlik metalin büyüklüğüne de bağlıdır.

Dedektör

Dedektör nedir?

Yeni veya eski farketmeksizin bir engelin altında, arkasında, gözle görünmeyen bir yerde veya toprak altında kalmış, gizlenmiş, saklanmış, kaybedilmiş, düşürülmüş metal eşyaları tespit etmek için kullanılan elektronik bir üründür. Kullanım alanlarına göre farklı dedektör tipleri ve modelleri görebilirsiniz. Özellikleri genellikle kullanım alanına bağlı olarak değişmektedir.

Dedektör farklı amaçlar için de kullanılabilir;

  • Gıda sanayisinde kullanılan ürünlerin içerisindeki metali tespit etmek için
  • Arabalarda parke sensörü olarak
  • Askeri amaçlı mayın tespiti için
  • Kriminal aramalarda metal tespiti için
  • Hobi amaçlı toprak altında değerli metal aramacılığı için

vb. alanlarda dedektörün kullanıldığını görebilirsiniz.

Dedektör Modelleri ve Özellikleri

Dedektör modelleri sayısı gün geçtikte artmaktadır peki siz hangisini alacaksınız. Bunu belirlemek için öncelikle kendinize sormanız gereken bazı sorular mevcut.

Dedektörü nerede kullanacağım?

Dedektörün genel kullanım alanı tarla, arazi, park, dağlık bölgeler olsada farklı alanlarda da kullanım ihtiyacı bulunmaktadır. Dedektör modelleri ağırlığı az önce saydığımız alanlar için geçerlidir ama farklı alanlara örnek olarak su altı metal aramacılığında kullanılan dedektör modelleri de mevcut.


Dedektör ile ne arıyorum?

Tespit etmek istediğiniz metal hakkında bir seçim yapmalısınız. Yüzeysel dedektör modelleri küçük metal aramacılığı için kullanılır. Yüzük, küpe, kolye, tek para vb. küçük ve değerli metal aramacılığı ile ilgilenecekseniz buna uygun dedektör özellikleri için bütçenize uygun dedektör modelleri incelenmeli. Derin arama dedektörü modelleri de küçük metal aramacılığının aksine derindeki toplu para, grup para, büyük metal ve metal kütle tespiti için kullanılır ve dedektör özellikleri buna göredir.

Dedektör den beklentim nedir?

Satın almak istediğiniz dedektörden beklentinizi netleştirmelisiniz. Dedektör şu kadar derine inmeli, şu özelliklere sahip olmalı gibi.

Altın Bulan Dedektör Yardımı İle Altın Arayışı

Altın bulan dedektör satın almak istiyorsunuz ve hangisini alacağınız konusunda yardım istiyorsunuz çünkü çok fazla model var ve farklı açıklamalar ile sunuluyor. Hangisi gerçekten altın bulan dedektör ve bu dedektörler arasındaki farklılıklar neler. Bu konuda bir dedektör kullanıcısı olacaksanız ve bir altın bulan dedektör satın almak istiyorsanız sizin arama yapacağınız bölgeyi netleştirmeniz ve ne tür bir altın arayacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. İşlenmemiş doğal altınlar genellikle küçük olur ve bunun için kullanacağınız dedektörler farklıdır. İşlenmiş altınları define, hazine olarak veya kalıntı olarak arayabilirsiniz. Her dedektör altın bulabilir ama kullanım alanı ve isteklerinize göre kullanacağınız model ve özellikleri değişir. Altın bulan dedektör alacağınız zaman öncelikle bunlara dikkat etmelisiniz.

Profesyonel Altın Arama Dedektörü

Profesyonel altın arama dedektörü modelleri genellikle endüstriyel kullanım alanları için üretilmektedir. Kullanım alanlarına göre ayrılan altın arama dedektörü modellerini incelersek;

  • Yeni kullanıcılar için altın arama dedektörü
  • Profesyonel kullanıcılar için altın arama dedektörü

Yeni kullanıcılar için üretilen altın arama dedektörü modelleri genellikle hobi seviyesi için uygundur ve derelerde, yüksek madeni topraklarda altın doğal altın aramacılığı için kullanılır.

İleri seviye kullanıcılar için üretilen profesyonel altın arama dedektörü modelleri genellikle altın madenlerinde kullanılır ve daha küçük, orta büyüklükte, daha büyük altın külçeleri tespiti amaçlanır. Farklı toprak yapıları, su altı kullanım, farklı özellik ve arama başlıkları ile sunulabilir.

En İyi Altın Dedektörü Modelleri

En iyi altın dedektörü hangisidir diye müşterilerimizden sorular gelmektedir. X bir model en iyi altın dedektörü satın alın diyemeyiz. En iyi altın dedektörü olabilmesi için sizin kriterlerinize uygun olması gerekmektedir. En iyi altın dedektörü kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Sizin beklentinize karşılık verebiliyorsa o sizin için en iyisidir. En pahallı dedektörü satın aldınız fakat kullanamıyorsanız sizin için bir anlam ifade etmez. Kullanıcılar bir dedektör ile tespitler yapıyor ve o tespitler onu tatmin ediyorsa en iyi altın dedektörü onun için kullandığı dedektör modeli dir.

Golden Rain Define Dedektörü
En İyi Altın Dedektörü

 

Altın Dedektör Kullanıcı Yorumları

Altın dedektör kullanıcı yorumları hakkında yapmış olduğumuz video serisi bulunmaktadır. Altın dedektör kullanıcılarını ziyaret ediyor ve onlardan kullandıkları dedektör hakkında edindikleri deneyime istinaden yorumlar alıyoruz. Her dedektör modeli için kullanıcı yorumları arasında olumlu ve olumsuz yönler bulabilirsiniz. Dedektör kullanıcı yorumları bir mantıkla yorumlanmalı ve analiz edilmelidir. Kişi dedektörü kullanamaz, anlayamaz, aramaz ve sormaz sonrasında kötü yorum yapar bu aslında gerçeği yansıtmaz. Kişi dedektörü hiç kullanmamıştır cihazı över buda gerçeği yansıtmaz. Dedektör kullanıcı yorumları incelenirken öncelikle kullanıcının deneyimine sonrasında yorumuna bakmalısınız yapılan yorum doğru mu değil mi bunu anlamalısınız.

Dedektör Fiyatları

Dedektör fiyatları özelliklere, aksesuarlara, kullanım alanına göre değişkenlik göstermektedir. Döviz kaynaklı dedektör fiyatları yükselebilir veya düşebilir. Yurtdışından temin edilen dedektör fiyatları dövize bağlı olarak günlük değiştirmektedir. Bu yerli üreticinin ürettiği dedektörün fiyatında değişiklik olmayacak demek değildir. Yerli firma olarak dedektör üretirken hammedeler, ekran gibi elektronik komponentler yurtdışından satın alınabiliyor ve bu ürünler döviz cinsinden satın alınıyor. Döviz kaynaklı artışlarda yerli üreticilerde de dedektör fiyatları artış gösterebilir.

Dedektör Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Dedektör satın alırken hangi özelliklere dikkat edilmeli?

Derin arama dedektörü satın alıyorsanız öncelikle frekans, arama başlıkları, hassasiyet, toprak ayarı ve derin arama dedektörü için gerekli diğer özellikler var mı kontrol etmelisiniz. Metal ayrımı konusunda beklentinize göre modeller mevcut. Dedektör satın alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda en başta önereceğimiz konu şudur dedektörü yetkili satıcıdan veya imkan varsa direk üretici firmadan satın almalısınız. Dedektör satıcıları ürünü satın aldıktan sonra size destek vermeyebilir, sorduğunuz sorular hakkında bilgileri olmayabilir, arazi tecrübesi olmayabilir ve siz bu konuda yarı yolda kalırsınız. Destek için farklı bir firmayı aradığınızda o firmanın müşterisi olmadığınız için ilgilenmek, yardımcı olmak mecburiyetinde değildir ve sorununuzu çözemeyebilirsiniz. 

Dedektör satın alırken yüzeysel aramacılık için düşünüyorsanız pinpoint, kabul / red, farklı arama modları, eşik, toprak ayarı özelliklerini incelemelisiniz. Genel anlamda sık kullanılan özelliklerdendir. 

Dedektör Nasıl Çalışır?

Dedektörün çalışması için gerekli olan temel ihtiyaç güç ve arama başlığıdır. Farklı şekillerde arama başlıkları ve bataryalar görebilirsiniz. Tespit ile ilgili uyarıyı almak içinde bir yöntem belirlemeli ve genel olarak kullanılan hoparlörü eklemelisiniz ardından görsel uyarı için ekran eklemeli ve sonrasında güzel bir dış tasarım yapmalısınız. Dedektör bataryadan aldığı gücü arama başlığına ileterek bir manyetik alan oluşturur. Bu manyetik alan içerisine bir metal girdiğinde oluşan faz kayması doğrultusunda bize metal tespit ettiğini belirtir. Temelde dedektörün çalışma mantığı budur. Bundan sonrası daha performanslı çalışması ve özelliklerinin arttırılması için yapılan geliştirmelerdir.

Dedektör Kullanımı

Satın aldığınız dedektör modeline göre kullanımı da değişkenlik gösterebilir. Genel anlamda dedektör kullanımı nasıldır? yüzeysel metal aramacılığı için kullanılan dedektör modellerinde öncelikle cihazı açarsınız ve sonrasında arama modunuzu belirlersiniz ardından hassasiyet ayarını yapar ve toprak ayarını gerçekleştirirsiniz. Bölgedeki parazit sinyal seviyesine göre hassasiyet seviyesini ara ara güncellemeniz gerekebilir. Derin arama dedektör kullanımı da temel olarak benzer fakat değişikliklere sahiptir. Dedektörün toprak ayarı yapılır ve aramaya başlanır ardından metal sinyali alındıktan sonra ayrım bölümünde tekrar sinyal kontrol edilir. Arama yapılan bölge değiştikçe veya toprak yapısı değiştikçe derin arama dedektörü yüzeysel dedektöre göre daha fazla etkilenebilir bu yüzden daha kontrollü kullanmalısınız ve dedektörün sallama hızı da yüzeysel dedektöre göre daha düşük olacaktır.

Dedektör İndirim ve Kampanyaları

Dedektör modellerinde zaman zaman indirim ve kampanyalar gerçekleştiriliyor. Firmamızın bu konuda her yıl düzenlediği dedektör fiyatlarındaki indirim kampanyasının adı Uğur Elektronik Kurtuluş günüdür. Uğur Elektronik Kurtuluş Günü firma içerisindeki zararlı kişilerden kurtulma günüdür. Seçilen dedektör modellerinde kampanyalar veya indirim gerçekleştirilmektedir. Zaman zaman sosyal medya üzerinde gerçekleştirdiğimiz soru-cevap çekilişleri de mevcut. Canlı yayında sorulan soruya doğru yanıtı veren belirli kişilere dedektör, alan tarama, define kitabı hediye edilmektedir.