TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Define Dedektörü

Define dedektörü nedir sorusuna cevap vermek gerekirse kısaca. Toprak altına gizlenmiş para veya günümüzde ki değeri yüksek olabilecek eşyalar define olarak adlandırılabilir. Define dedektörü metal olan eşya veya paraları tespit edebilir.

Define Dedektörü Özellikleri ve Kullanımı

Define dedektörü özellikleri arasında genel olarak aranan özellikleri sıralamak gerekirse;

Toprak ayarı

Arama yapacağınız bölge yapısını dedektöre tanıtma işlemidir. Define dedektörü özellikleri arasında kullanıcılarının aradığı temel özelliklerden birisi dir. Farklı toprak yapılarında toprak ayarı güncellenir ve arama daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilir.

Hassasiyet

Define dedektörü ve diğer dedektörlerde de görülen bu özellik dedektörün çevreden etkilenmesini ve sinyal kalitesini iyileştirmek için kullanılır.

Derinlik

Define dedektörü özellikleri arasında kullanıcılarının temel olarak kullandığı bir özelliktir. Dedektörün derinliğini arttırmak veya azaltmak için kullanılır. Arama yapılan yer, zemin veya farklı koşullara göre güncellenmektedir.

Demir Reddetme

Define dedektörü ile değerli metal aramacılığı yapmak istiyorsunuz fakat arazide demir atıklar mevcut ve bu sizi uğraştırıyor. Demir reddetme özelliği aktif olursa tespit ettiğiniz obje demir olduğunda dedektör size bu tespiti belirtmeyecektir.

Define Bulan Dedektör Yardımı ile Altın Arayışı

Define bulan dedektör hangisidir derseniz şu modeli alın define bulursunuz diye kimse garanti veremez. Sosyal medyada dedektör ile define bulan kişiler görebilirsiniz. Bunlar içerisinde yanlış olanlarda mevcut doğru olanlar da. Kendileri gömdükleri metalleri tespit eden dedektör kullanıcıları bunları yeni bulmuş gibi gösteriyorlar bu tür içeriklere dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Bu videolarda gördüğünüz dedektör define bulur demek değildir. Dedektör belirli özellikere göre çalışır ve tespit ettiği metallerde kullanıcıyı uyarır. Eğer tespit edemeyeceği derinlikte bir metal varsa görmeyecektir. Her dedektör ile define bulabilirsiniz fakat özelliklerine göre tespit edebileceği seviyelere göre değişkenlik göstermektedir.

Profesyonel Altın Arama Dedektörü

Profesyonel altın arama dedektörü modelleri genellikle endüstriyel amaçlı veya derin arama olarak üretilmiş altın arama dedektörü dür. Profesyonel altın arama dedektörü satın alabilrisiniz fakat kullanacak operatör profesyonel olmadıktan sonra dedektörden alacağınız verim düşer ve boşuna da uğraşıyor olabilirsiniz. Derin arama dedektörleri profesyonel kullanıcı gerektiren altın arama dedektörü dür.

Altın Dedektörü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Altın dedektörü modelleri, özellikleri ve fiyatları anlamında çeşitler oluşturulmuştur. Altın dedektörü modelleri içerisinde en çok satılan modeller

  • Golden Rain
  • Gold Finder Neon
  • Golden Warrior

olarak listelenmektedir. Altın dedektörü modelleri arasındaki farklılıklar genellikle aksesuar, özellikler olarak listelenmektedir. Golden Rain altın dedektörü özellikleri arasında en belirgin olanlar 4 arama modu, 10 kademeli hassasiyet ve 5 kademeli derinliktir.

Altın dedektörü fiyatları şuanda 5,000 TL den başlamaktadır ve farklı altın dedektörü modellerine göre altın dedektörü fiyatları değişkenlik göstermektedir. Belirttiğimiz üzere yeni kullanıcılar için altın dedektörü modelleri 5,000 TL orta seviye kullanıcılar için 6,500 TL ve ileri profesyonel altın arama dedektörü kullanıcıları için 9,000 TL olarak altın dedektörü fiyatları değişkenlik göstermektedir.

En İyi Define Dedektörü Hangisidir

En iyi define dedektörü kullanıcısının özelliklerine hakim olduğu ve doğru kullanarak yüksek verim aldığı dedektör dür. Satışı yapılan bir çok define dedektörü bulunmaktadır. Yeni bir dedektör alacak kişinin soracağı ilk soru en iyi define dedektörü hangisidir olacaktır. Yeni başlayan kişilere tavsiyemiz öncelikle dedektörü kullanacakları alanları belirlemeleri ve dedektörden beklentilerini bir kenara yazmalarıdır. Kullanıcının paylaşacağı bilgilere göre önerilecek modeller arasında özellik ve fiyat farklılıkları incelenerek kullanıcı için en iyi define dedektörü tespit edilebilir.

 

Define Dedektörü Kullanıcı Yorumları

Define dedektörü kullanıcı yorumları Youtube serimizde farklı dedektör kullanıcı yorumları mevcut. Dedektör kullanıcılarının öncelikle satın aldığı dedektörün özelliklerini öğrenmesi gerekiyor ve sonrasında dedektör kullanımına müsait arazilerde araştırma yarapak arazi tecrübesi edinmeli ve sonrasında şüphelendiği bölgelerde araştırmaya başlamalı ve belirli bir süre dedektör kullandıktan sonra define dedektörü kullanıcı yorumu alınmalıdır. Sosyal medyada farklı platformlarda dedektörleri kullanmadan, teknik bilgiye sahip olmadan, sağdan soldan duyduğu ile konuşan kişiler baz alınmaz. Çıkar ve menfaat odaklı define dedektörü kullanıcı yorumları da bulunmaktadır bunlarıda iyi analiz etmelisiniz.

 

Altın Dedektörünü Çalıştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın dedektörü çalıştırırken nerede arama yapacağınıza dikkat etmelisiniz. Çevrenizde bulunan metal eşyalar, dedektörü etkileyebilecek elektronik cihazlar, üzerinizde bulunan metaller dedektörün doğru ve sağlıklı çalışmasını etkileyebilir

Örnek olarak altın dedektörü kullanırken yaşanan olaylar;

  • Kullanıcı demir metali arıyor fakat demir reddetme özelliğini açmış doğal olarak dedektör demir tespit ettiğinde kullanıcıya bildirmeyecek.
  • Dedektörü kullanırken ayakkabısında metal bulunan bir kullanıcı bu durumu 150cm çukur kazdıktan sonra farkediyor.
  • Dedektörü evde açarak arama yapmaya çalışan kişi dedektörün susmadığından şikayetçi, evin temelinde, duvarlarında çelik var, içeride metal eşyalar var doğal olarak metal dedektörü olduğu için her gördüğü metale tepki verecekti.

Define Dedektörü Çeşitleri ve Modelleri

Farklı define dedektörü çeşitleri ve modelleri bulunmaktadır. Define dedektörü modelleri bütçelere, farklı kullanım alanlarına, özelliklere ve aksesuarlara göre ayrılmıştır. Define dedektörü kullanıcılarının isteklerini karşılamak amacıyla üretilen farklı define dedektörü modelleri mevcuttur.

Golden Rain Define Dedektörü
Golden Rain Define Dedektörü

Golden Rain Define Dedektörü

Daha fazlasını isteyen profesyonel dedektör kullanıcıları için özel olarak üretilmiştir. Farklı kullanım alanları için gerekli aksesuar ve özellikler ile donatılmıştır. Metal ayrımı ve boşluk tespiti ile define dedektörü kullanıcılarının vazgeçilmezidir.

 

Gold Finder Neon Define Dedektörü
Gold Finder Neon Define Dedektörü

Gold Finder Neon Define Dedektörü

Orta seviye define dedektörü kullanıcıları için hafiflik ve daha kolay kullanım sunmaktadır. Yeni başlayan dedektör kullanıcılarının üzerine farklı kullanım alanlarında da rahat kullanım imkanı sunmaktadır. Hafifliği sayesinde daha uzun süre kullanım imkanı sağlamaktadır.

 

Golden Warrior Define Dedektörü
Golden Warrior Define Dedektörü

Golden Warrior Define Dedektörü

Define dedektörü kullanımına yeni başlayan kişiler için tasarlanmıştır. Kullanım kolaylığı sayesinde kullanıcının dedektöre daha kolay adapte olması hedeflenmiştir. Aksesuar olarak büyük arama başlığı ve özellikleri ile yeni kullanıcı seviyesindeki diğer define dedektörlerinden üstündür.

Define dedektörü modelleri ve fiyatları için

https://www.ugurelektronik.com/define-dedektoru