Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Altın Arama Cihazı

Altın arama cihazı olan definecilerin merak ettiği diğer bir konu VLF ve Pulse cihazlar arasında ki fark nedir. Defineciler kullandıkları cihazı ne kadar iyi tanırlarsa o kadar iyidir. Eğer definecilikle uğraşıyorlarsa  ne kadar derinden ne araması gerektiğini bilmelidirler veya derin arama mı yüzel arama mı yapacaklarını veya daha derinden mi arayacağına karar vermeliler önce bu konuda araştırma yapmaları gerekmekte.

Altın arama cihazı olan dedektörler arama yapma yöntemlerine göre değişiyor ve  farklılaşıyor derin arama cihazları farklı yüzey arama cihazları farklı görüntüleme sistemleri farklı alan taramalar farklı sistemler içermektedir. Bir yerde kullandığınızla başka yerde kullanamayabilirsiniz 20 cm başlıklı bir cihazla iki metre den metal bulamazsınız. Pulse bir sitemle ayrım yapamazsınız. Definecilerin en büyük sıkıntısı nasıl arama yapacakalarını ve bu arama sonucunda ne kadar derinden dedektörlerin görüp göremeyeceğini tam olarak bilmedikleri için dedektörler konusunda sıkıntı yaşamaktadırlar.

VLF (Very Low Frekans) defineciler arasında derin arama yapabilen cihaz anlamında kullanılan terim. Altın arama cihazı  indüksiyon balans sistemi ile çalışan cihazlar ise derine inerek ayrım yapabilir ikisi de benzer görünmekte olup birbiri arasında ki fark ayrım yapıp yapamamasıdır. Pulse sistemlerde derine çok fazla indirebilmek için büyük başlıklar kullanmak gerekiyor bunlar da devasa başlıklar olduğundan sizi arazide çok fazla yoracaktır. Pulse cihazlar iç içe geçme bobinlerden oluşur pulse sinyal gönderip dinleme yöntemi ile çalışır. İndüksiyon balans veya VLF lerde iki bobin olup buna  "D" sistem denir bunlardan birisi alıcı birisi vericidir, biri sinyali gönderir diğer bobin alır ve dinler sinyali ve derine inerek ayrım yapabilirler. Pulse cihazlar derine inmek ile birlikte ayrım yapamaz sadece demir veya demir değil şeklinde sinyal verir vlf ve indüksiyon balans ayrım yapabilir ama parazitlerden de etkilenebilir.

Altın arama cihazı olan dedektörler bir diğer konu ise cihazla arama yaparken bobinin sapa tam olarak sarılmaması bunun neticesinde siz arama yaparken sallanmaya başlayan kablo bobin üzerinde etki edeceğinden dolayı cihaz da parazitlenmeye veya yanlış sinyal vermesine sebep olacaktır buda  eğer üzerinden geçtiğiniz bir metal var ise görmeye bilir ola ki görse bile farklı sinyal verdiğinden dolayı es geçmenize sebep olabilir.

Altın dedektörü fiyatı, özellikleri, yorumları ve daha fazlası için
https://www.ugurelektronik.com/altin-dedektoru

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stokta Yok
21.500,00TL 19.000,00TL
5.500,00TL
7.500,00TL
8.500,00TL