TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Yeraltı Görüntüleme Modelleri

Yeraltı Görüntüleme Modelleri

Yeraltı görüntüleme modelleri hakkında bilgi sahibi olmadan önce nedir, ne için kullanılır bu konuda size bilgi vermeye çalışacağız. Yeraltı görüntüleme cihazları toprak altındaki boşluk ve yapı aramak için kullanılır. Dedektör ve alan tarama sistemi gibi değildir. Manyetometre ve Gradyometre olan yeraltı görüntüleme ürünlerinde cihaz üzerinde bulunan sensör ile manyetik alan vektörleri okunur ve bu bilgiler veri yorumlamasında kullanılan programa aktarılarak bir harita oluşturulur. Manyetik anomaliden elde edilen verilerle oluşturulan haritanın yorumlanması sonucunda orada ne olabileceği konusunda bilgi sahibi olursunuz. Yeraltı görüntüleme sistemleri genel olarak arkeolojik yapı araştırmalarında ve boşluk araştırmalarında kullanılmaktadır.

Yeraltı Görüntüleme Modelleri Başlangıç Seviyesi

Yeraltı görüntüleme modelleri arasında hiç bir modeli daha önce kullanmamış ve ilk defa kullanacak kişiler için geçerlidir. Bu kişilerin öncelikle yeraltı görüntüleme nedir, nasıl kullanılır, kullanırken dikkat edilmesi gerekenler, ölçüm nasıl alınır ve ölçüm yorumlama gibi konularda tecrübe edinmesi gerekmektedir. Yeni kullanıcıların profesyonel ölçümlerde olması önerilmez öncelikle tecrübe edimeli ve ardından seviyesini yükselterek ihtiyaç duyduğu diğer ürünleri temin ederek ölçümlerine devam etmelidir.

Conrad Pro 800

Yeraltı Görüntüleme Conrad Pro 800

Yeraltı görüntüleme modelleri arasında Pro 800 sunduğu özellikler ile yeni kullanıcılar için uygundur. Kolay kullanımı ve hızlı veri yorumlamaya imkan sağlayan mobil uygulaması sayesinde ölçüm aktarmak ve yorumlamak için çok fazla vakit harcamayacaksınız.

Conrad Pro 900

Yeraltı Görüntüleme Conrad Pro 900

Yeraltı görüntüleme modelleri arasında Pro 900 sunduğu özellikler ile yeni kullanıcılar için uygundur. Pro 800 modeline göre ekstra olarak "Canlı Arama" modu sunmaktadır. Alınan ölçümlerde anlık olarak teyit için kullanılabilecek bir arama modudur. Kolay kullanımı ve hızlı veri yorumlamaya imkan sağlayan mobil uygulaması sayesinde ölçüm aktarmak ve yorumlamak için çok fazla vakit harcamayacaksınız.

Yeraltı Görüntüleme Modelleri Orta Seviye

Yeraltı görüntüleme modelleri içerisinde daha önce bazı modelleri kullanmış ve genel anlamda nedir, nasıl kullanılır, ölçüm nasıl alınır gibi konularda tecrübe edinmiş farklı cihazları inceleme süresinden sonra adapte olabilecek kişiler için geçerlidir. Boşluk ve yapı aramalarında ihtiyaç duyulabilecek farklı özellikler veya modüller olabiliyor duruma göre buna karar verebilecek ve alınan verileri daha iyi yorumlayabilecek kişilerdir.

X3 Ultra

Yeraltı Görüntüleme Conrad X3 Ultra

Yeraltı görüntüleme modelleri arasında X3 Ultra sunduğu özellikler ile orta seviye kullanıcılar için uygundur. Pro 900 modeline göre ekstra olarak alan tarama modülü sunmaktadır. Alan tarama ölçüm yapılacak arazide yardımcı cihaz olarak kullanılabilir ve götürdüğü yerde ölçümler alarak kontrol edilir. Kolay kullanımı ve hızlı veri yorumlamaya imkan sağlayan mobil uygulaması sayesinde ölçüm aktarmak ve yorumlamak için çok fazla vakit harcamayacaksınız.

Discovery SM

Yeraltı Görüntüleme Discovery SM

Yeraltı görüntüleme modelleri arasında Discovery SM sunduğu özellikler ile orta seviye kullanıcılar için uygundur. X3 Ultra modeline göre daha kompat ve konforlu bir tasarıma sahiptir. Dahili yazılımı sayesinde ölçüm aktarımı ile uğraşmanıza gerek yok ölçüm aldığınız anda ekran üzerinden direk yorumlayabilirsiniz. Ekstra bir tablet veya cep telefonu taşımanıza gerek kalmaz. Kolay kullanımı ve hızlı veri yorumlamaya imkan sağlayan dahili yazılımı sayesinde ölçüm işlemleri diğer yeraltı görüntüleme modelleri ile karşılaştırıldığında daha az vakit almaktadır.

Yeraltı Görüntüleme Modelleri İleri Seviye

Yeraltı görüntüleme modelleri içerisinde bir çok modeli incelemiş ve kullanmış, gerekli tecrübeyi edinmiş kişiler için geçerlidir. Değişen arazi şartları, aranan metal obje veya yapı gibi isteklere göre ne kullanması gerektiğini iyi bilen ve veri yorumlamada gerekli tecrübeyi edinmiş kişilerdir. Profesyonel ölçümlerde gerekli titizlikte ölçüm alabilirler.

Geo X4

Yeraltı Görüntüleme Conrad Geo X4

Yeraltı görüntüleme modelleri arasında Geo X4 sunduğu özellikler ve donanım ile ileri seviye kullanıcılar için uygundur. Discovery SM modeline göre ekstra olarak rezistivite modülü sunmaktadır. Kolay kullanımı ve hızlı veri yorumlamaya imkan sağlayan mobil uygulaması sayesinde ölçüm aktarmak ve yorumlamak için çok fazla vakit harcamayacaksınız.

Discovery SMR

Yeraltı Görüntüleme Discovery SMR

Yeraltı görüntüleme modelleri arasında Discovery SMR sunduğu özellikler ile ileri seviye kullanıcılar için uygundur. Geo X4 modeline göre daha kompat ve konforlu bir tasarıma sahiptir. Dahili yazılımı sayesinde ölçüm aktarımı ile uğraşmanıza gerek yok ölçüm aldığınız anda ekran üzerinden direk yorumlayabilirsiniz. Ekstra bir tablet veya cep telefonu taşımanıza gerek kalmaz. Kolay kullanımı ve hızlı veri yorumlamaya imkan sağlayan dahili yazılımı sayesinde ölçüm işlemleri diğer yeraltı görüntüleme modelleri ile karşılaştırıldığında daha az vakit almaktadır.