TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Alan Tarama Nedir ve Nasıl Çalışır?

Alan Tarama olarak adlandırılan ve metal, boşluk, su, maden tespiti amacıyla kullanılan yardımcı bir üründür. Alan tarama olarak araştırma yaptığınızda farklı modeller, şekiller görebilirsiniz. Dedektör kullanıcılarının doğru kullandığında faydalanabileceği bir ürün fakat bunun satışı konusunda yaşanan problemler insanları şüpheye düşürmektedir. Alan tarama ürünlerine yapabileceğinden fazlasını yükleyerek ve alan tarama denmeyebilecek ürünler yaparak bunların eksiklerini, nasıl kullanılacağını, aslını anlatmadan satış yapmaya çalışanlar bulunmaktadır.

Alan Tarama Nedir?

İnsanın vücut enerjisini antenlere aktararak araştırma yapmasıdır. Antenler şekiller yaparak kullanıcıya bilgi vermektedir. Alan tarama ucunda bulunan antenler farklı şekiller yapmaktadır. Kullanıcı, antenlerin götürdüğü yeri ikinci bir cihaz ile teyit etmeli ve not etmelidir. Antenlerin yaptığı işaret ne demek bunları kendi üzerinde deneyerek tecrübe etmelidir.
Tek kişilik ve çift kişilik olarak üretilen alan tarama modelleri bulunmaktadır. Yeni başlayan kullanıcılar çift kişilik alan tarama modelleri ile daha hızlı tecrübe kazanabilir. Tecrübeli kullanıcılar tek kişilik alan tarama modellerini rahatlıkla kullanabilir ve onut etkileyecek etkenlere karşı daha doğru araştırma yapabilir.

Alan Tarama Nasıl Çalışır?

Alan tarama elektronik ve analog olarak iki ayrı modelde sunulmaktadır. Analog modellerde tamamen kişi vücut enerjisi ile arama yapmaktadır. Alan tarama kullanmadan önce ve sonra enerjinizi arttıracak yiyecekler yemeniz tavsiye edilir. Elektronik modeller kişiye destek vermektedir. Alan tarama ile boşluk, metal, su, maden tespiti yapabilirsiniz. Antenlerin tepkileri kişilere göre değişkenlik gösterebilir. Sosyal medyada tanıtımı yapılan sahte ürünlere dikkat etmenizi öneriyoruz.

Alan tarama kullanırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında size bazı öneriler vermeye çalışacağız bunları mutlaka dikkate alın.

  • Tek kişilik alan tarama kullanırken rüzgardan dolayı antenler kendiliğinden dönebilir ve siz bunu anlamayabilirsiniz. Bunu engellemek için cihazınızı hafif aşağı doğru tutmalısınız.
  • Tek kişilik veya çift kişilik hangisi olursa olsun göbek deliği seviyesinde tutmalısınız.
  • Çİft kişilik kullanırken teller hareket edebilecek şekilde olmalıdır. Çok sıkı tutarsanız cihaz tepki veremez.

Alan Tarama Nasıl Kullanılır?

Alan tarama nasıl kullanılır konusunda sizlere deneyimli alan tarama kullanıcılarının oluşturduğu videolar ile yardımcı olmaya çalışacağız. Videoda kullanıcı tespit yapıyor ve sonrasında teyit ediyor ardından dedektör ile yaptığı tespiti daha da iyileştiriyor ve sonrasında ayrım yaparak tespit ettiği metal hakkında bilgi sahibi oluyor. Alan tarama kullanırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda sizlerle paylaştığımız kullanıcı videosunu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Alan Tarama ile Metal Tespiti

Alan tarama metal tespit eder mi? alan tarama kullanıcılarının sorduğu genel sorular arasındadır. Alan tarama cihazının tepkileri kullanıcısına göre değişkenlik gösterebilir. Kendi edindiğimiz tecrübelere ve yaptığımız testlere istinaden ve zaman içerisinde müşterilerden de gelen geri bildirimlere istinaden alan tarama ile metal tespit edebilirsiniz. Alan tarama ile metal tespiti yaparken antenlerin size verdiği tepkileri tecrübe etmelisiniz. Kişiden kişiye değişebildiğinden dolayı kendi üzerinizde denemeler yapmalı ve arazi tecrübesi edinmelisiniz. Videoda gördüğünüz üzere alan tarama kullanıcısı antenler ile tespit ettiği yeri dedektör ile kontrol ediyor ve ardından tespit ettiği metali gösteriyor.