TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Alan Tarama Kullanırken Yapılan Hatalar

Alan Tarama Kullanırken Yapılan Hatalar

Alan tarama kullanırken yapılan hatalar konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Alan tarama yardımcı bir cihaz olarak kullanılır ve metal, boşluk, su tespitinde fayda sağlamaktadır. Alan tarama cihazının verdiği tepkiler kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Her kullanıcıda aynı şekilde performans göstermeyebiliyor bu yüzden kullanımı konusunda daha fazla zaman ayırılması ve tecrübe edilmesi gereken bir cihazdır. Bu konuda sosyal medyada ve internette her ağızdan bir ses çıktığını görebilirsiniz. Doğru veya yanlış ne olduğu bilinmeden herkes bir ürün / fikir ortaya atmaktadır ve bunun üzerinden ticari gelir elde etmeye çalışmaktadır. Uğur Elektronik olarak yıllarca bu ürünlerin araştırması konusunda zaman harcamış ve kullanımı konusunda gerekli tecrübeleri edinmiş bulunmaktayız. Kişiler bir alan tarama almak istiyorum dediğinde şu model var demeden önce gerekli soruları sorarak alan tarama ürünlerine müşterilerimizi yönlendiriyoruz. Kullanıcılarından yıllar içerisinde gelen alan tarama kullanırken yapılan hatalar nelerdir sizlere bir kısmını anlatmaya çalışacağız.

Alan Tarama Kullanırken Yapılan Hatalar

 

 

  • Alan tarama kullanırken yapılan hataların başında gelen bir hata alan tarama antenini yanlış tutmak. Antenleri eğer çok aşağı doğru tutarsanız kendi ağırlığından dolayı tepki vermeyecektir eğer çok yukarı tutarsanız rüzgardan dolayı da sürekli dönecektir. Alan tarama antenlerini hafif aşağı doğru tutarsanız rüzgardan dolayı dönmesinin önüne geçersiniz ve daha stabil araştırma yapabilirsiniz.
  • Alan taramayı günümüz evi gibi içerisi metal dolu yerlerde kullanmayınız.
  • Alan tarama cihazı satın aldığınızda denemek amacıyla evin içerisinde bir şeyler saklatarak bulmaya çalışmayın veya arazide birilerine bir şeyler gömdürerek tespit etmeye çalışmayın. Alan tarama cihazı ile şüphelendiğiniz araziye gideceksiniz ve orada araştırma yaparak götürdüğü yeri teyit edeceksiniz.
  • Alan tarama veya dedektör kullanıcılarında yaşanılan problemlerden bir tanesi de "Burada vardı görmedi" cihaz satın alan insanların orada bir şey olduğunu biliyor olması ve hala daha cihaz ile kontrol etmeye çalışması size de saçma geliyor değil mi? eğer orada olduğunu biliyorsanız cihaza gerek yok. Cihaz tespit edemiyorsa ya bir şey yoktur yada varsa algılama mesafesinde değildir size tepki vermiyordur. Algılama derinliği konusunda yayınlanan video ve yazıları takip etmenizi öneririz.
  • Çift kişilik alan tarama kullanırken yapılan hatalardan bir tanesi kişilerin alan taramayı kendilerine çok fazla çekiyor olmasıdır. Alan tarama antenlerinin birleştiği bölümde hafif bir boşluk olması gerekiyor ki tepki verebilsin. Eğer iki kişide kendine doğru çekerse antenler tepki veremeyecektir.
  • Alan tarama cihazı ile tespit ettiğiniz yeri öncelikle farklı açılardan gelerek teyit etmelisiniz. Alan tarama cihazının götürdüğü yeri farklı açılardan teyit ettikten sonra ikinci bir cihaz dedektör veya yer altı görüntüleme ile de teyit etmenizde fayda var.
  • Alan tarama olarak internette araştırma yaptığınızda birden fazla model görebilirsiniz fakat bunların hepsi aynı değildir. Alan tarama nedir, nasıl çalışır ve diğer konularda bir bilgisi olmadan bir çubuk veya bir elektronik alet satmaya çalışan çok fazla kişi görebilirsiniz. Bu konuda cihazı satan kişiyi / firmayı incelemenizi ve ondan sonra karar vermenizi öneririz. Dıştan elektronik olarak görünen ama içinde sadece ışık yakıp kapatan bir düğme olan alan tarama cihazları da mevcut bunlara karşı dikkatli olmalısınız.
  • Alan tarama cihazını alan kişiler satın aldığı cihazın ne olduğunu bilmeden alıyorlar genel olarak. Sadece bir alan tarama ile her şeyi yapabileceğini sanabiliyorlar veya yanlış işleri bu cihaza yükleyebiliyorlar. Alan tarama kullanıcıları metal, boşluk, su bulabiliyor fakat hepsini aynı kişi bulamayabiliyor. Bazı kullanıcıları çok iyi metal tespit ederken su tespit edemeyebiliyor. Alan taramanın kişide hangi işlevleri sağladığını tecrübe ederek öğrenmesi gerekiyor. Alan tarama yardımcı bir cihaz olarak kullanıldığında ve yeterince tecrübe edildiğinde araştırmalarınıza katkı sağlayacaktır. Her zaman için alan tarama ile tespit edilen yerlerin ikinci bir cihaz ile teyit edilmesinde fayda vardır.