TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Alan Tarama Cihazları ve Çubukları

Alan tarama cihazları definecilerin arazide arama yaparken yardımcı olarak kullandığı tespit ekipmanlarındandır. Genellikle alan tarama adıyla bilinir. Çift kişilik ve tek kişilik kullanıma göre farklı alan tarama modelleri mevcuttur. Alan tarama fiyatları cihazın yanında gelen aksesuarlara, özelliklerine göre değişkenlik gösterebiliyor.

Alan Tarama Exen V3

Alan Tarama Exen V3

Alan tarama cihazları defineciler tarafından işareti ve yeri kaybolmuş gömülü metallerin bulunması için kullandıkları temelde “Radyestezi” mantığı ile çalışan ama halen daha çalışma prensipleri bilimsel olarak ispatlanmamış cihazlardır. Radyestezi yöntemi yaklaşık bin yıldır kullanılan bir yöntemdir. Temelde mantığı insan vücudundaki kinetik enerjinin kullanılarak elde tutulan objeler aracılığı ile etraftaki saklı cisimlerin bulunması veya suyun tespit yöntemidir. Bugüne kadar radyestezi yöntemi yeraltındaki suların bulunması, insan vücudundaki hastalıklı bölgenin tespiti ve maden yataklarının bulunması için kullanılmıştır bugün ise defineciler bu yöntemi kullanarak yeraltına saklanmış altınları bulmaya çalışmaktadırlar. Alan tarama diye nitelendirilen sistemlerin şekilleri, çalışma prensipleri, kişilerin zaman içinde deneme ve yanılma yöntemi ile elde ettikleri bilgilerdir. Teknolojinin gelişmesi ile günümüz alan taramalarında frekans manyetiği kullanılmaktadır burada temel amaç cihaz tarafından üretilen frekansın elde tutulan ve anten vazifesi gören metal çubuklar aracılığı ile toprakta gömülü olduğu farz edilen altın veya kıymetli metalin tespitini yapma çalışmasıdır.

Alan Tarama Euro Gold

Alan Tarama Euro Gold

Alan taramalarda kullanılan metaller ekseri pirinç ve bakır, gümüş, altın alaşımı metallerdir. Önceleri ağaç dallarından yapılan çubuklar insanlar tarafından özellikle su ve madenlerin bulunması için kullanılmıştır. Bu tespitlerin nasıl gerçekleştiği ile ilgili şuana kadar hiçbir bilimsel veri oluşturulamamıştır yani eline çubuk alan bir kişinin arazide yürüdüğünde suyu tespit ettiği an çubuğu neden harekete geçtiğinin cevabı bilimsel olarak verilememektedir. Bilinen tek teori bu, çubukları kullanan kişilere ait bir özellik olduğudur.

Alan Tarama Nova 716

Alan Tarama Nova 716

Alan taramaya inanan definecilerin yanı sıra alan taramaya inanmayan definecilerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur, alan tarama ve çubuklardaki en büyük handikap definecilerin bu ürünleri kullanırken altından daha fazla maden ve mineral tespiti yapmalarıdır. Şuanda definecilerin bir çoğu alan taramaları boşluk ve su bulmak için kullanmaktadırlar bazı kişilerin deneme, yanılma yöntemi ile yapmaya çalıştıkları alan tarama ve çubuklar ile ilgili enteresan ifadelerini duymaktayız. Derinden oda açtığını iddia edenler, alan tarama ile tek para topladığını iddia edenler, çubuklar ile harita ile maden yataklarını tespit ettiğini iddia edenler bulunmaktadır. 

Alan Tarama RA Plus

Alan Tarama RA Plus

Alan taramaların ve çubukların defineciler tarafından uzun süreler daha kullanılacağı malumumuzdur. Bu sistemlerin çalışma mantığı zaman içinde ispatlanacak ve geliştirilecektir. Siz definecilere tavsiyemiz alan tarama almadan önce bu cihazlar hakkında çalışmalar yapmış ve yaptığı çalışmalar neticesini ürün haline getirmiş firmaları tercih etmenizdir.

Alan Tarama Atmaca