TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Dedektör Derinlik Testi 150cm

Dedektör Derinlik Testi 150cm

Dedektör derinlik testi video serimizde derin arama dedektörü modelleri arasında bulunan Golden Rain, Gold Finder, Golden Warrior ile derinlik testi gerçekleştireceğiz. Uğur Dedektör tarafından oluşturulan derin arama dedektör test sahası içerisinde daha öncesinde gömülü olan 150cm derinlikte ki bakır metali dedektör tespit ederek ayrım yapabilecek mi deneyeceğiz. Kullanıcılarımızın istediği dedektör derinlik testi videolarını paylaşmaya devam edeceğiz. Dedektör kullanıcılarını ziyaret ederek onlara ücretsiz eğitim verdiğimiz ve onlarla gerçekleştirdiğimiz dedektör derinlik testi videoları için Dedektör ile Devri Alem etkinliğimizi de inceleyebilirsiniz.

Golden Rain derin arama dedektörü ile toprak ayarını yapıyor ve ardından genel arama modunda metali tespit ediyoruz sonrasında ayrım bölümünde metal üzerinden geçtiğimizde Golden Rain kıymetli olarak ayrım yapıyor. 150cm derinlikte gömülü bakır metali tespit ediyor ve ayrım yapıyor. Bu işlemi Gold Finder ve Golden Warrior dedektör ile de yapıyoruz ve diğer iki derin arama dedektör modelleri de metali tespit ederek ayrım yapıyor. Dedektör derinlik testi yapıldıktan sonra işlem toprağın kazılarak metalin çıkartılması ve derinliğin ölçülmesi olarak ilerliyor.

Uğur Dedektör olarak algılama sistemleri konusunda üretim ve satış yapmaktayız. Üretimini yaptığımız dedektör modelleri arasında derin arama dedektörü modelleri kullanıcılar tarafından tercih edilmekte ve önerilmektedir.
Dedektör derinlik testi video serimizi izlemenizi ve açıklayıcı yazılarımızı okumanızı tavsiye etmekteyiz.

 

 

Dedektör Derinliğini Etkileyen Faktörler Nelerdir

Metal dedektörü modellerinde derinliği etkileyen temel faktörler arasında;

  • Metalin büyüklüğü
  • Metalin türü
  • Metalin toprak altında kalma süresi
  • Toprak yapısı

Aynı metal farklı arazide farklı derinliklerden tespit edilebilir. Örneğin daha mineralli bir zeminde daha düşük derinlikler veya daha temiz bir zeminde daha yüksek derinlikler elde edilebilir. Dedektör derinlik testi yapacak olursanız bu faktörleri göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

Dedektör Derinliği Nasıl Arttırılır

Dedektörünüzde bulunan hassasiyet ve derinlik ayarı sayesinde kullandığınız dedektörün derinlik performansını artı ve eksi yönde güncelleyebilirsiniz. Daha fazla derinlik için maksimum hassasiyet ve derinlik ayarını açarak arama yapalım o zaman diye düşünebilirsiniz fakat her zaman bu böyle olmayabilir. Arama yaptığınız toprak yapısı veya farklı etkenler sizi etkilemeye başladığında stabil bir arama için hassasiyet ve derinlik ayarını güncellemeniz gerekmektedir.

Dedektör Derinliği Yükseltilir mi

Sosyal medyada karşılaşılan dolandırıcılık olaylarından genel olarak duyduğumuz bir konudur. Dedektör derinlik arttırıcı, yükseltici vb. farklı konularda kişilerin işlemler yaptığını duymuş olabilirsiniz. Böyle bir işlem yoktur. Dedektörü üreten firma zaten bunu maksimum seviyede bırakarak bazı ayarlar ile kullanıcının arama yaptığı bölgeye göre ayarlamasına imkan vermiştir. Farklı kişiler veya firmalar sizden yüksek miktarlar alıp dedektörün derinliğini yükseltemezler aksine dedektörü bozarlar. Sosyal medyada derinliği arttırılmış dedektör benzeri konu veya içerikler gördüğünüzde bunları dikkate almayın çünkü gerçeği yansıtmayan sizleri yanıltıcı bilgi ve içeriklerdir.

Sosyal Medyada Yapılan Yanlış Yorumlar

Dedektör derinlik testi video serimizde paylaştığımız videoları doğru izlemeyerek, dedektör derine iner mi bunları bilmeyerek ve dedektör hakkında en ufak bilgisi olmadan yapılan yorumlar malesef ki mevcuttur. Dedektör derinlik testi video serimizde özellikle dedektör derinliğini etkileyen faktörlerden bahsetmekteyiz fakat bunları okumayan ve yukarıda bahsettiğimiz gibi bir bilgisi olmayan sadece gördüğü videodaki bir kısma göre kafasından yorum yapan kişilerin yazdığı yorumlar genel olarak dedektörün derinlik mantığına aykırıdır.

Örnek olarak;

  • 1 TL'yi 1 metreden çekin de görelim
  • 3 metreden 1 tane çeyrek testi yapın
  • 2 metre dedektör derinlik testi yapın 1 TL ile

vb. yorumlara rastlamaktayız. Bu kişiler bahsettiğimiz gibi dedektör konusunda bir bilgisi olmayan, araştırmayan, sormayan kendi kafasına göre yanlış yorum yapan kişilerdir.

Dedektör derinlik testi video serimizde yeni videolar için takipte kalabilirsiniz.