TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Dedektör Derinlik Testi 1

Dedektör Derinlik Testi

Dedektör derinlik testi video serimizde yeni bir video ile karşınızdayız. Golden Rain dedektör derinlik testi başlıklı videomuzda dedektör kullanıcısı tarafından daha önce 180 cm derinliğe gömülmüş metal üzerinde test yapacağız. Dedektör derine iner mi vb. sorular üzerine oluşturduğumuz video serisinde genel olarak doğru bilinen yanlışlar, dedektör derinlik testi, VLF dedektör derine iner mi, dedektör derinliğini etkileyen faktörler ve daha fazlası hakkında bilgiler vereceğiz.

Video başlangıcında öncelikle dedektör kullanıcısına daha önceki tecrübelerini soruyoruz. Dedektör derine iner mi, ayrım yapabildi mi, çift sinyal nedir, dedektör ne kadar başarılı gibi soruları kendisine ilettik ve cevaplarını aldık videodan izleyebilirsiniz. Kendisi gömülen metal üzerinde daha öncesinde dedektör derinlik testi yaptığını ve  Golden Rain dedektörün 180 cm derinlikte gömülen metali tespit ettiğini ve ayrım bölümünde çift sinyal ile günümüz metali olarak ayırt ettiğini söyledi. Buraya kadar gelip video çekerken bunu biz denemeden olmaz değil mi.

Dedektörümüzü açıyor ve öncelikle toprak ayarını yapıyoruz ardından genel arama modunda metalin gömülü olduğu yere geldiğimizde Golden Rain dedektör genel arama modunda kullanıcıyı uyararak burada bir metal olduğunu söylüyor. Ayrım bölümüne geçtiğimizde metalin atık bir metal olduğunu anlıyoruz.

Golden Rain dedektör derinlik testi 180 cm de gömülü metal videomuzda sizlerin sorularına cevap vermeye çalıştık. Görmek istediğiniz farklı dedektör derinlik testi videoları için lütfen bize yorum yapın veya mesaj atın. Taleplerinizi mümkün olduğunca gerçekleştirmeye çalışacağız.

 

Golden Rain Dedektör

Golden Rain Dedektör

İleri seviye dedektör kullanıcıları daha önce bir çok dedektörü kullanmış ve farklı arazi şartlarında tecrübe edinmiş kişilerdir. Yeni bir dedektöre adapte olmaları diğer dedektör kullanıcılarına göre daha kısa sürmektedir. Profesyonel araştırmalarda bulunabilir ve fazlasıyla katkı sağlayabilir. Araştırma yapılan arazinin öncelikle değerlendirilmesi ve kullanılması gereken cihazlar konusunda bilgi sahibi olan kullanıcılardır. Yeni bir kullanıcıyım dedektör alıcam ama sonrasında dedektörümü değiştirmek istemiyorum diyorsanız eğitim planını biraz daha uzun tutarak ileri seviye için Golden Rain dedektör alabilirsiniz ve bu model üzerinde eğitim alarak aynı modeli ileride de kullanabilirsiniz. Eğitim konusunda müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Golden Rain dedektörü incelemek için tıklayınız.

Dedektör Derinliğini Etkileyen Faktörler Nelerdir

Metal dedektörü modellerinde derinliği etkileyen temel faktörler arasında;

  • Metalin büyüklüğü
  • Metalin türü
  • Metalin toprak altında kalma süresi
  • Toprak yapısı

bulunmaktadır. Aynı metal farklı arazide farklı derinliklerden tespit edilebilir. Örneğin daha mineralli bir zeminde daha düşük derinlikler veya daha temiz bir zeminde daha yüksek derinlikler elde edilebilir. Dedektör derinlik testi yapacak olursanız bu faktörleri göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

Dedektör Derinliği Nasıl Arttırılır

Dedektörünüzde bulunan hassasiyet ve derinlik ayarı sayesinde kullandığınız dedektörün derinlik performansını artı ve eksi yönde güncelleyebilirsiniz. Daha fazla derinlik için maksimum hassasiyet ve derinlik ayarını açarak arama yapalım o zaman diye düşünebilirsiniz fakat her zaman bu böyle olmayabilir. Arama yaptığınız toprak yapısı veya farklı etkenler sizi etkilemeye başladığında stabil bir arama için hassasiyet ve derinlik ayarını güncellemeniz gerekmektedir.

Dedektör Derinliği Yükseltilir mi

Sosyal medyada karşılaşılan dolandırıcılık olaylarından genel olarak duyduğumuz bir konudur. Dedektör derinlik arttırıcı, yükseltici vb. farklı konularda kişilerin işlemler yaptığını duymuş olabilirsiniz. Böyle bir işlem yoktur. Dedektörü üreten firma zaten bunu maksimum seviyede bırakarak bazı ayarlar ile kullanıcının arama yaptığı bölgeye göre ayarlamasına imkan vermiştir. Farklı kişiler veya firmalar sizden yüksek miktarlar alıp dedektörün derinliğini yükseltemezler aksine dedektörü bozarlar. Sosyal medyada derinliği arttırılmış dedektör benzeri konu veya içerikler gördüğünüzde bunları dikkate almayın çünkü gerçeği yansıtmayan sizleri yanıltıcı bilgi ve içeriklerdir.

Sosyal Medyada Yapılan Yanlış Yorumlar

Dedektör derinlik testi video serimizde paylaştığımız videoları doğru izlemeyerek, dedektör derine iner mi bunları bilmeyerek ve dedektör hakkında en ufak bilgisi olmadan yapılan yorumlar malesef ki mevcuttur. Dedektör derinlik testi video serimizde özellikle dedektör derinliğini etkileyen faktörlerden bahsetmekteyiz fakat bunları okumayan ve yukarıda bahsettiğimiz gibi bir bilgisi olmayan sadece gördüğü videodaki bir kısma göre kafasından yorum yapan kişilerin yazdığı yorumlar genel olarak dedektörün derinlik mantığına aykırıdır.

Örnek olarak;

  • 1TL yi 1 metreden çekin de görelim
  • 3 metreden 1 tane çeyrek testi yapın
  • 2 metre dedektör derinlik testi yapın 1 TL ile

vb. yorumlara rastlamaktayız. Bu kişiler bahsettiğimiz gibi dedektör konusunda bir bilgisi olmayan, araştırmayan, sormayan kendi kafasına göre yanlış yorum yapan kişilerdir.

Dedektör derinlik testi video serimizde yeni videolar için takipte kalabilirsiniz.