TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

İkinci El Dedektör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

İkinci el dedektör yüksek fiyatlı bir ürünü düşük fiyata almak olarak düşünüldüğüde kulağa çok mantıklı ve karlı bir iş olarak gelmektedir fakat ikinci el dedektör almadan önce bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır.

İkinci el dedektör firma tarafından veya dedektörün o anki kullanıcısı şahıslar tarafından satılabilir. Dedektör günlük hayatta herkesin bildiği, sürekli olarak gördüğü, alışık olduğu bir ürün değildir ve cep telefonu gibi ikinci el dedektör alarak hemen kullanmaya başlayamazsınız. Dedektörü taşırken, kullanırken yanınızda size ait bir fatura olmalıdır. Dedektörünüzü faturanız ile istediğiniz yere taşıyabilirsiniz arabanızda bulundurabilirsiniz, uçağa binebilir kısacası faturası size ait olan bir dedektörü yanınızda taşıyabilir ve kullanabilirsiniz.

2. el dedektör fiyatı ucuz diye eğer şahıstan satın alırsanız kendi adınıza bir faturanız olmayacak ve bu konuda sorun yaşayacaksınız. 2. el dedektörü mümkün olduğunca firmalardan almalı ve kendi adınıza fatura almalısınız.

Herhangi Bir Firmadan İkinci El Dedektör Alabilir miyim?

İkinci el dedektör konusunda yaşadığımız sorunlardan bir tanesi de; firmadan alınan ikinci el dedektörlerde müşterilerin yeterince bilgilendirilmemesi, dedektör kullanım eğitiminin verilmemesi, satış sonrasınde destek sağlanmaması ve firmanın satışını yaptığı dedektör konusunda müşterisine yeterli düzeyde bilgi vermemesidir. Bunun neticesinde dedektörü alan kullanıcı firma ile sorun yaşayarak bizden destek istemektedir. Biz Uğur Elektronik olarak satışını yaptığımız ikinci el dedektörlerde de gerekli eğitim ve desteği vermekteyiz. Dedektör kullanımı konusunda verilen eğitim kısa süreli bir eğitim olmamakla birlikte müşterilerimize firmamızda veya Dedektör İle Devri Alem organizasyonumuzun sağladığı gezici ekibimizle bölgenize gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde gerekli eğitimleri vermekteyiz. Satışını kendi gerçekleştirdiğimiz dedektörlerde eğitim ve destek ücretsiz verilmektedir. Farklı firmalardan alınan ikinci el dedektörlerde ise eğitim ücretli olarak verilmektedir.

Not: Dedektör ile uçağa binmek istediğinizde sizden ekstra güvenlik belgeleri istenebilir. Bu durumda dedektörü satın aldığınız firma ile iletişime geçerek gerekli belgeleri temin edebilirsiniz.

Şahıstan alınan dedektörlerde, şahsın dedektörü neden sattığı, dedektörün darbe alıp almadığı, şarj süresi, garantisinin olup olmadığı faturası, varsa aksesuarları ve dedektörde bir sorun olup olmadığının tespitinin iyi yapılması gerekir. Firmadan alınan dedektörlerde ise firma tarafından dedektörün bakım ve ayarlarının yapılıp yapılmadığı, eğitim verilip verilmediği, adınıza fatura kesilmesi gibi detayların öğrenilmesi ve talep edilmesi gerekir.

İkinci El Dedektör Fiyatları

İkinci el dedektör fiyatları bazı etkenlere göre değişkenlik göstermektedir. Sosyal medyada yer alan ilanları incelediğiniz de aynı ürün için çok farklı ikinci el dedektör fiyatları görebilirsiniz. Peki satıcılara göre bunu etkileyen faktör nedir veya size göre bunu etkileyen faktör nedir hiç düşündünüz mü?

  • Garanti süresi
  • Temizlik durumu
  • Aksesuarlar
  • Teknik servis kaydı

Bu etkenlerin hepsi bir araya geldiğinde dedektörün ideal fiyatını belirlemeye yetiyor. Garanti süresi biten dedektör de yaşayacağınız her problem için ekstra ücret ödeyeceğinizi unutmayınız bu yüzden garanti süresi dolmamış ürünlerin fiyatı diğerlerine göre daha yüksek olmalıdır. Temizlik durumuda etkenlerden bir tanesidir. Ürün eğer hor kullanılmış ve çizik, darbe almışsa anakartında veya arama başlıklarında sorun olabilir veya yakın zamanda size arıza çıkartabilir demektir. Temiz kullanılan ikinci el dedektör fiyatı diğer modellere göre daha yüksek olmalıdır. Arama başlıkları, kulaklık, koruyucu ekipmanlarının bir arada olması da ikinci el dedektör fiyatları hakkında bize bilgi vermektedir.

İkinci El Dedektör Modelleri

Her dedektör modelinin ikinci eli olabilir fakat sizin istediğiniz zaman aralığında olmayabilir. Güncel ikinci el dedektör modelleri hakkında bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. İkinci el dedektör alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında verdiğimiz bilgiler doğrultusunda araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Sosyal medyada yaşanan dolandırma olayları ve diğer etkenler doğrultusunda firmamızın üretimini yaptığı ürünlerin ikinci el dedektör modelleri için yine firmamız ile iletişime geçmenizi talep ederiz.

İkinci el dedektör kategorisini inceleyebilirsiniz.

https://www.ugurelektronik.com/ikinci-el-dedektor