TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Yeraltı Görüntüleme Conrad X3 Ultra Test

Görüntülü dedektör videomuzda size anlatmak istediklerimiz kısaca;

Evet merhaba arkadaşlar burası bizim test alanımız, buraya aylar öncesinde metaller gömmüştük, ara ara gelerek denemeler yapıyoruz bu denemeyi de kameraya kayıt ederek size göstermek istedik. Şuanda elimizde görüntülü dedektör Conrad X3 Ultra var. Bunlar manyetik alan sensörleri olan cihazlar, derine inebilen cihazlar, toprağın sert ve yumuşak yapısını fark edebilen cihazlar. Boşluk içindeki metali görmek biraz zor ama toprağa direk gömüldüyse görebiliyor bu cihazlar.

Bu bir manyetometre biz şimdi bunun nasıl kullanıldığını burada anlatacağız gömdüğümüz metallerin üzerinden geçerek test yapacağız. Bir tane metalimiz 150 cm de, diğer metalimiz 250cm de, diğer metalimiz şurada bir varil var 360 cm de. Şimdi cihazımızı nasıl açıyoruz, nasıl montaj ediyoruz bunları gösterek sonrasında ölçüme geçiyoruz.

Cihazın üstünde;

  • Sensör
  • Bluetooth Anteni
  • Kulaklık Girişi
  • Kısayol tuşları
  • Menü Giriş / Çıkış
  • Arttırma / Azaltma butonları

Bulunmaktadır.

Cihazı açtıktan sonra görüntüleme sistemini kullanmak için menüden “EM System” seçeneğini seçiyoruz ve sonrasında “Device & Settings” bölümüne gelerek ölçüm için gerekli ayarlamaları yapıyoruz.Burada karşımıza 3 ayar çıkacaktır.

  1. Walk Time
  2. Step Counter
  3. Sensor


Walk Time Nedir?

Otomatik arama modunda cihaz verileri kendisi alacaktır.Bunun için bir süre belirlemelisiniz.Yürüyüş süresi dediğimiz bu ayar sayesinde otomatik aramadaki veri aralığını ayarlayabilirsiniz.


Step Counter Nedir?

Manuel arama modunda veriler kullanıcı tarafından alınacaktır.Step counter yapacağınız aramada hat içerisindeki alacağınız veri sayısını belirler.Arama yapmadan önce bunu belirlemelisiniz.Adım hesabı başlama noktasından sona kadar ölçerek bunu öğrenebilirsiniz.Ölçüm aralıkları 30cm olarak dikkate alın.


Sensor Nedir?

Firma tarafından üretilen farklı bir sensör almış olabilirsiniz.Bu bölümden bunu teyit edebilirsiniz.
Görüntülü dedektör x3 ultra nasıl kullanılır, arazi testi videosunun devamın da bu konuların daha fazlasını anlattık lütfen videoyu izleyiniz.Görüntülü dedektör fiyatları ve güncel bilgiler için iletişim numaralarımız