TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Üçgen ve Ayak İzi Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Üçgen İşareti Anlamı ve Çözümü

Üçgen define anlamında da kullanılmış, medeniyetler de bunu kullanmışlar. Üçgen normalde mahzen demek. Arazide dik duran bir taş veya yatan bir taşın üzerinde oyma bir üçgen gördüğünüz zaman işaretin 6 metre etrafında bir mahzen vardır.

Mahzenin girişi üstten de olabilir. Daha önünde üzerinde bir çakıl yığma vardır bunun altından kuyu ile de girilebilir. Dışarıdaki işareti üçgendir. Üstten de girilebilir diyorum bazı yerlerde kuyu yapmamışlar direk üstten giriş yapmışlar. Yalnız kuyu yok üstten giriş yapmışsanız ilk odaya 40 ila 70cm arasında düşersiniz ve o oda boştur. Odanın tavanı kubbeli de olabilir düz de. Oda boşaltıldığında tam ortasını bulun. Ortasında kavisli veya kabartı şeklinde bir yükselti vardır. Diyelim ki yok burası düz fark etmez. Odanın ortasından 50-60cm çapında kırıldığında aşağıya doğru bir kuyu çıkar. 10-12 metre derinliğindedir bugüne kadar bulunanları söylüyorum. Kuyunun dibinde yanlarda farklı bir taş vardır çakmadır o taş oraya, aşağı yukarı 50-60cm yüksekliğindedir. Bu taşı söktüğünüz zaman buradan bir tünel gider ve o tünel asıl odaya çıkar. Şu ana kadar böyle açılmış 26-30 metreye inen derinlikler oldu yani zeminden bu derinliklerde odalar bulundu.

Eğer tünelin dibinde kenardaki farklı bir taşın arkasından tünel bağlantısı yoksa zeminin altını kontrol edin.

Farklı bir üçgen işareti olarak, bir üçgen buldunuz ortasına bir murç deliği var. Bu ne demek biliyor musunuz? Burada bir oda var, odanın içerisinde bir duvarı yıkacaksın o duvarın arkasında var ne varsa diyor. O da yukarıda anlattığımız üçgen gibi. 6 metre önündedir yine odaya gireceksiniz ama odada bir duvar var örülü bir duvar, para onun arkasında diyor. 6 metre kolay kolay şaşmıyor 5 adım, 6 adım civarında.

Üçgenler arazide çokça fazla karşılaşacağınız işaretler değil.

Üçgen işaretinden herhangi bir ucunun önünde murç deliği fark hangisinin ucunda olduğu fark etmez. Murç olan tarafı 5 adım yürüdüğünüz zaman orada yine bu üçgenin odasını bulabilirsiniz.

Mahzen işareti üçgen Türkiye'nin bir çok yerinde rastlayabilirsiniz. Ermeniler 'de, Medeniyetler 'de kullanmış. Yeraltında yapılan odalar yada mezarlar anlamına gelir. Üçgenin 6 metre veya 6 adım etrafındadır odası. Ya yukarıdan aşağıya direkt odanın üzerine giriş vardır yada 15-20 metre etrafta bir çakıl yığmanın altından kuyu ile giriş vardır yada bir ana kayanın önünden mahzene, mezar odasına giriş vardır. Üçgenin yüzeye yakın olan odasının 70cm-100cm gibi bir derinliği vardır. Uğur Elektronik tarafından üretilen dedektörler ile bulabilirsiniz. Üçgenler çoğunlukla küçük yani bir kibrit kutusu kadar büyüklükten başlar 1x1m büyüklüklerine ulaşabilir.

Üçgen işaretinin içerisinde bir güneş düşünün böyle bir üçgen bulduysanız bunun olduğu yerin üstünde büyük bir tepe var ve bu tepede de bir kilise, mabet, ibadethane, eski bir yapı var. Ne arayacaksanız orada arayacaksınız demektir.

Define ile ilgilenen insanlara bizim tavsiyemiz şu. Yakın dönem azınlıkların gömdüğü, gizlediği, sakladığı şeylere biz define diyoruz. Altın gömüsü, biz defineciler olarak altınların peşindeyiz çünkü altın arıyoruz, altın avcısıyız. Bu bahsettiğimiz üçgen çoğunlukla Bizans, Roma gibi medeniyetlerin kullandığı yeraltı oda mezarları veya odalar demektir ama Ermeniler'de bu tür üçgenleri kullanmışlar. Çoğunlukla o dönemin mezarlarını soymuşlar, mahzenlerini açmışlar ve oraya kendileri de malzeme koymuşlar bu şekilde kullanmışlar.

Üçgenler define anlamında da ve define anlamında da kullanılmış. Üçgen normalde mahzen demek. Arazide bir taşın üzerinde böyle bir taşın üzerinde böyle bir oyma üçgen gördüğünüz zaman ister dik duran taşta ister yatay bir taşta 6 adım veya 6metre etrafında bir mahzen vardır. Bir üçgen buldunuz ortasında bir murç deliği var, bu ne demek biliyor musunuz? burada bir oda var odanın arkasında farklı bir oda daha mevcut.6 metre kolay kolay şaşmıyor 5 adım 6 adım.

Bir üçgen var, üçgenin üç sivri ucundan herhangi bir tanesinin önünde bir murç deliği var. Eğer böyle bir işarete rastladıysanız murç olan tarafı yine 5 adım yürüdüğünüz zaman orda yine bu üçgenin odasını bulabilirsiniz. Üçgenler küçük yani bir kibrit kutusu kadar küçüklükten başlar 1mx1m gibi büyüklüğü kadar ulaşabilir. Bir üçgen düşünün içinde bir güneş var, böyle bir üçgen bulduysanız bu şu anlama gelir. Bunun olduğu yerin üstünde büyük bir tepelik var bu tepenin üzerinde de eski bir yapı var ibadethane var ne arayacaksanız orada arayacaksınız.

Defineciler veya define ile ilgilenen insanlara bizim tavsiyemiz şu;

Yakın dönem insanların sakladıkları, gömdüğü, gizlediği şeylere biz define diyoruz altın gömüsü, biz defineci olarak altınların peşindeyiz çünkü altın avcısıyız.