Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Nal ve Deve Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Evet arkadaşlar merhaba definecileri bilgilendirme ve işaret videolarımızdan bir tanesine daha hoşgeldiniz. Özellikle 2 tane daha işaretten bahsedeceğim size. Bir tanesi Nal, bu çokça soruluyor. Arazide taşın üzerinde birebir nal ölçülerinde bir işaret buldunuz gerçek nal işaretinde üzerinde mıh olacak. Mıhların sayısı değişebilir 2,4,6,8 olabilir.

Nal diyelim ki taşın üzerinde, nalı bulunduğu taşın oradan bir patika yolu geçmesi gerekiyor, bu patika yol bir yerde 4e ayrılacak burayı bulacaksınız. Nalın üzerindeki mıhların her biri bunun etrafına gömülü olan parayı işaret eder. Patika yol üzerinde yan yana 3 tane dizili taş olacak bugüne kadar bulunanlar hep 3 tane 4 tane bulamadık.3 tane taş her biri farklı şekillerde de olabilir her biri aynı şekilde de olabilir. Bu 3 taşı bulduğunuz zaman bunların insan tarafından konduğunu anlayabilmeniz için taşların arasındaki mesafeyi ölçün aynı olmalı.

Parası ortadaki taşın altındadır. Dörtyol ağzına geldiniz tam orta kısımdadır ikinci para. Nalın olduğu taşta işaretin yanında küçük bir mıh varsa bu taşın altında veya içinde bir para olabilir. Tek bir yerde görüldü. İşaretin olduğu yerde insan yapımı bir gölet vardı bu nalın aynısından burada da vardı ama bunun üzerinde mıh yoktu. Bu şu anlama geliyor bu gölün içinde bir para var, gölün bir tarafında dizme taşlar var suyu tutuyorlar, suyu buradan tahliye edip içindeki parayı alabilirsiniz.

Deve işareti
Deve define işaretleri içinde sayılabilir ama sizin zannettiğiniz gibi oturduğu yerin altında hiçbir şey yok. Taşın kendisi de deve olabilir, taşın üzerine de yapılmış olabilir. Taşın maksimum 400m çok daha yakın olanlarına da rastladık 27 adım gibi, şu 400m içerisinde bir kayalık olacak devenin arka tarafında bu kayalıkta bir gizli mağara var bu mağaranın önü örülü ama yine ya meyvesi yenen ya yaprağı yenen sarmaşık gibi bir ağaçla işaretlenmiştir.
Devamı için videoyu izleyiniz.