TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Kaplumbağa, Kuş, Kartal, Mahzen, Kasa Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Kuş Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Kuş define işareti definede kullanılmış bir işaret. Kuş işareti eğer oturur bir vaziyette ise bir taşa yapılmış ise çok basittir hemen bir karış altını ölçüyorsunuz ve kontrol ediyorsunuz. İşaretin çözümü budur.

Kuş define işareti Türkiye'nin bir çok bölgesinde görebileceğiniz işaretlerden birisidir. Bir çoğu da kırıldı onu da söyleyelim. İki türlü yapılmış

  1. Taşa kuş çizilmiş
  2. Taş birebir kuş şeklinde yontulmuş.

Özellikle kuşa benzetilmiş taş görürseniz tek bir yönden ona bakmayın, onun etrafında dolaşın hangi istikametten bakarsanız bakın onun kuşa benziyor olması gerekiyor. Bize fotoğraflar gönderiliyor adam tek bir açıdan çekmiş evet o açıdan kuşa benziyor ama farklı bir açıdan bakınca kuşa benzemiyor. Farklı açılardan baktığınızda kuşa benzemesi gerekiyor. Kuş define işaretinin büyüklüğünün birebir boyutlarda olması gerekiyor. Çok büyük, devasa, kamyon büyüklüğünde kuş define işareti diye atılan bir sürü işaret var biz bunlara karşı şüpheliyiz. Çünkü bugüne kadar böyle görmedik, bize öğretilen de bu değil, arazide de böyle görmedik.

Çoğunlukla taşın üzerine yapılmış kuş figürlerini dikkate aldık. Bunun bir kaç anlamı var. Kuş define işareti çok yüksek kayalıklara da yapılmış olabilir, düz ovalara da yapılmış olabilir. Yerdeki ana kayada da olabilir veya yerde dik duran taş da da olabilir. Kuş define işareti eğer büyük ana kayalar da yüksek uçurumlara yapılmışsa yerden baktığınız zaman bunun görmeniz gerekiyor. Çünkü bu işareti buraya yapan adam tekrar geldiğinde veya birini gönderdiğinde adam aşağıdan baktığında bu kuşu oradan görebilmeli. Göremezse onu oraya yapmanın bir anlamı yok geri kalanı bulamayacak demektir. Çok yüksek ana kayalar da, devasa büyük uçurumlarda görebileceğiniz bir yerdedir bu kuş define işareti

Özellikle yüksekte uçan alıcı kuş denilen yırtıcı kuşlar kartal gibi kuşlar yapılmış.

1)Eğer çok büyük bir uçurumda ise kuş, kuşun yapıldığı yeri bir çerçeve gibi düşünün sanki bir çerçeve içine alınmış veya kaya orada düzlenmiş, murçla yontularak düzlenmiş ve oraya kartalın figürü yapılmış ama dikkatli baktığınız zaman önünde bir çıkıntı olacak sanki böyle pencere önündeki mermerin konulduğu yer gibi bir çıkıntı olacak işte bunu görmelisiniz. Bunu gördüğünüz zaman işte gerçekten doğru bir yer buldunuz demektir.

Bu kayanın içerisinde hemen kuş define işareti arkasından bir odaya giriş var demektir.

Çoğunlukla defineciler şunu söylüyor kuş işareti vadiye bakıyor. Vadiye bakan kuş define işareti farklı o daha aşağılarda olacak bu kadar yukarıda olmayacak. Daha aşağıda bir kayada olacak bu kuş. Böyle bir kuş define işareti gördüğünüz zaman bu düzlükte bir taş arayacaksınız. Aşağı yukarı bir kaç metre çapında ve çoğunlukla yarım bir daire, silindir şeklinde arazide duran bir taş.

Bu taşın;

  • Altında bir para olabiliyor
  • Bu taşı ters çevirdiğiniz zaman altında başka işaretler olacak. Onları bulduğunuz zaman onlarda sizi başka yerlere yönlendirecek.

Düzlükteki kuş define işareti çoğunlukla yer altındaki kasaları işaret eder. Maksimum derinlikleri 3 metredir. Taş kasalardır bunlar ve yarım silindir kayanın altında da olabilir eğer altında işaret varsa etrafında da olabilir. Burada cihaz kullanmak zorundasınız. Birden fazla da olabilir yan yana iki tane, üç tane olabilir. İki metre ara ile veya üç metre ara ile de olabilir. Bunlar emanetçi paralarıdır. Bu paralar birilerine emanet edilmiştir gömülmesi için. Kuş define işareti çoğunlukla emanetçi paralardır.

Kuş define işareti yerden 3-5 metre yüksekliğinde bir kayada ise önündeki düzlükte yarım silindir kayayı bulmak zorundasınız. Dışı doğal gibi olabilir ama yarım daire şeklinde kesilmiş ve oturtulmuş, hafif gömülmüş olabilir. Altında işaret olabilir etrafında bunu arattırabilir veya altında parası olabilir. Yer altı kasalarının işaretidir kuş define işareti.

Ana kayalar oyulmuş, yontulmuş kuş define işareti dikkat edin. Çok büyük devasa olanları atılıyor görüyorum ama arazide birebir onunla çalışmadım yani bana öğretilen o değildi. Kuş define işareti bir çoğu kırılmış parası alındıktan sonra. Arazide sahte işaretler var lütfen dikkat edin çok muazzam yapılmışlara da çok itibar etmeyin.

Kartal Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Kartal define işareti, kanatları açık bir vaziyette yüksek bir tepenin veya kayanın anlına yapılmış. Böyle bir kartal define işareti bulursanız bakın taşa yapılmış taşın kendisi değil taşa resmedilmiş ise o kartal define işareti baktığı düzlüğü aramalısınız. Orada yarım daire şeklinde kesilmiş bir taş olacak kartalın parası o taşın altında. Bazı arkadaşlar bize kartal define işareti diye işaretler gönderiyorlar taşın kendisi kartala benziyor. Bu tür işaretler var çoğunlukla bir dere kenarı veya dere kenarına yakın uçurumdadır.

Taşın kendisi kartala benzetilmiş ve derenin yamacındadır hemen bir kayanın kayalığın yanında değildir. Böyle bir işarete rastlamışsanız eğer taş yontularak kartala benzetilmişse kanatları kapalı, açık;

Bu tür işaretlerin çözümlerinde kullanabileceğiniz dedektör, alan tarama ve yeraltı görüntüleme sistemleri size hiçbir yeri tahrip etmeden doğru bilgiyi öğrenmenize yardımcı olacaklardır.

Kartal define işareti baktığı yöne doğru bakın derenin karşı tarafında ağzı açık bir mağara bulacaksınız yada bu kartal define işareti tam arkasındaki dik kayalıkta bir insan girebilecek kadar delik olacak yukarıda bunları bulduğunuz zaman kartal define işareti parasını buldunuz demektir.

Kartal define işareti güçlü, kuvvetli bir hükümdarı veya bir komutanı temsil eder. Kartal define işareti, Domuz define işareti, Aslan define işareti, Boğa define işareti, Koç define işareti bunlar güçlü yöneticiler veya komutanlar anlamına gelir ve onların gömüleri, hazineleridir.

Kaplumbağa Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Kaplumbağa define işareti bugüne kadar anlatılan, söylenen kabuğunun içinde değerli taş olduğudur. Kaplumbağa define işareti bunu dışında ne anlama gelir. Kaplumbağa define işareti kafası dışarıda ise;

  1. Kafa istikametinde şelale olacak
  2. Çakıl yığma olacak
  3. Dik kayalık olacak

Bunlar varsa 2. İşaretleri orada arayacaksınız veya kaplumbağa define işareti arka tarafında arayacaksınız. Kaplumbağa define işareti ayakları içeride kafası içeride sadece kabuğu var ise değerli taş o zaman geçerlidir ama ayakları dışarıda kafası dışarıda ise hareket halindedir ve yürüdüğü istikamette de ya bir mağara var, çakıl yığma var yada şelale var. Videoyu izleyiniz.

İşaret çözümlerinde dönem soygunu olmuş veya olmamış bunu anlamak için dedektör, alan tarama, yeraltı görüntüleme sistemleri kullanmak hiçbir yere zarar vermeden doğru bilgiyi almayı sağlayacaktır.
Tarihi eserlere ve dokuya zarar vermeyin

Dedektör kuru ve ıslak zemin içerisindeki metali algılama seviyesinde ise tespit edecektir. Tespit edilen metal hakkında bilgi için ayrım modu kullanılabilir.