Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Kaplumbağa, Kuş, Kartal, Mahzen, Kasa Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Kuş Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Kuş definede kullanılmış bir işaret. Kuş eğer oturur bir vaziyette ise bir taşa yapılmış ise çok basittir hemen bir karış altını ölçüyorsunuz ve kontrol ediyorsunuz. İşaretin çözümü budur.

Kartal Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Kartal, kanatları açık bir vaziyette yüksek bir tepenin veya kayanın anlına yapılmış. Böyle bir kartal bulursanız bakın taşa yapılmış taşın kendisi değil taşa resmedilmiş ise o kartalın baktığı düzlüğü aramalısınız. Orada yarım daire şeklinde kesilmiş bir taş olacak kartalın parası o taşın altında. Bazı arkadaşlar bize kartal diye işaretler gönderiyorlar taşın kendisi kartala benziyor. Bu tür işaretler var çoğunlukla bir dere kenarı veya dere kenarına yakın uçurumdadır.

Taşın kendisi kartala benzetilmiş ve derenin yamacındadır hemen bir kayanın kayalığın yanında değildir. Böyle bir işarete rastlamışsanız eğer taş yontularak kartala benzetilmişse kanatları kapalı, açık;

Bu tür işaretlerin çözümlerinde kullanabileceğiniz dedektör, alan tarama ve yeraltı görüntüleme sistemleri size hiçbir yeri tahrip etmeden doğru bilgiyi öğrenmenize yardımcı olacaklardır.

Kartalın baktığı yöne doğru bakın derenin karşı tarafında ağzı açık bir mağara bulacaksınız yada bu kartalın tam arkasındaki dik kayalıkta bir insan girebilecek kadar delik olacak yukarıda bunları bulduğunuz zaman kartalın parasını buldunuz demektir.
Kartal güçlü, kuvvetli bir hükümdarı veya bir komutanı temsil eder. Kartal, Domuz, Aslan, Boğa, Koç bunlar güçlü yöneticiler veya komutanlar anlamına gelir ve onların gömüleri, hazineleridir.

Kaplumbağa Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Kaplumbağanın bugüne kadar anlatılan, söylenen kabuğunun içinde değerli taş olduğudur. Kaplumbağa bunu dışında ne anlama gelir. Kaplumbağanın kafası dışarıda ise;

  1. Kafa istikametinde şelale olacak
  2. Çakıl yığma olacak
  3. Dik kayalık olacak

Bunlar varsa 2. İşaretleri orada arayacaksınız veya kaplumbağanın arka tarafında arayacaksınız. Kaplumbağanın ayakları içeride kafası içeride sadece kabuğu var ise değerli taş o zaman geçerlidir ama ayakları dışarıda kafası dışarıda ise hareket halindedir ve yürüdüğü istikamette de ya bir mağara var, çakıl yığma var yada şelale var. Videoyu izleyiniz.

İşaret çözümlerinde dönem soygunu olmuş veya olmamış bunu anlamak için dedektör, alan tarama, yeraltı görüntüleme sistemleri kullanmak hiçbir yere zarar vermeden doğru bilgiyi almayı sağlayacaktır.
Tarihi eserlere ve dokuya zarar vermeyin

Dedektör kuru ve ıslak zemin içerisindeki metali algılama seviyesinde ise tespit edecektir. Tespit edilen metal hakkında bilgi için ayrım modunu kullanabilirsiniz.