Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Haç Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Haç İşareti

Haç define işareti anlamı ve çözümü hakkında bilgi vermeye çalıştık. Geçen videomuzda kiliseleri anlatmıştık. Kiliselere ait mezarlıklar var bu mezarlıklarda kiliseye hizmet etmiş insanların aynı zamanda o bölgenin ahalisi, yaşayan insanların mezarları da var. Ben sürekli söylüyorum definecilik mezar soygunculuğu değil. Mümkün olduğunca bu mezarlardan uzak durun zaten bunları kazmak yasak biliyorsunuz, Türkiye Cumhuriyet 2863 sayılı define arama yönetmeliğinin 74.maddesi uyarınca zaten buralara da kazı ruhsatı alamazsınız.

Haç Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Haç ve istavrozlar şuana kadar  Anadolu topraklarında bir çok yerde kiliseye rastlamışsınızdır. Haç ve istavroza rastlamışsınızdır. Bu haç kilisenin simgesi, bunun çok değişik versiyonları var. Haçın olduğu yerin kiliseye ait bölge olduğunu nasıl anlarsınız? haçın altında basamak şeklinde bir işaret vardır (videoda mevcut). Başka ne tür haçlar var bu konuda bilgi verelim. Kaz ayağı olarak bilinen uçları v gibi olan bir haç işareti var. Bu çoğunlukla kiliselerin iç veya duş duvarlarında olur bu define işareti değildir. İstavroz biz ona küçük bir artı deriz bu istavroz dur (videoda mevcut) nerede olur bu, mezarların olduğu yerde bu genellikle küçük olur büyük olanlar mezar işareti değil. Bu kiliselerin duvarlarında veya kiliseye yakın kayalarda olur. Bunları her birisi oradaki gömülü olan bir duvardır. Kiliseye yakın bir kayada veya kilisede bir kayada bu haçları gördünüz, mezarlar nerededir? Bu haçların 150 veya 250 m2 lik alanı içerisindedir. Haç işaretleri birden fazla şekilde olabilir. Atladığımız farklı bir haç işareti var mı yok mu kontrol etmek için İşaretlerin Sırrı ve Define Tılsımlarının Çözümleri kitabını kontrol edelim. Çarpı işaretinin uçlarında yuvarlaklar olacak şekilde (videoda mevcut) bir işaret bulursanız. Bu işaretten bir tane görürseniz 10 adım etrafında, iki tane görürseniz 20, üç tane görürseniz 30 adım etrafında demektir.

Haç Define İşareti Nerede Olur

Haç işareti bir nevi simgedir kilise, mezar anlamına gelir. Kaz ayağı denilen uçlarında v olan haçlar mevcut bu çoğunlukla kiliselerin duvarlarında olur iç veya dış duvarlarda bu define işareti değildir. İstavroz biz ona küçük bir artı deriz bu istavroz dur (videoda mevcut) nerede olur bu, mezarların olduğu yerde bu genellikle küçük olur büyük olanlar mezar işareti değil. Çarpı şeklinde uçlarında yuvarlak olan işaret mevcut. Haçın şekli ne olursa olsun kaz ayaklı, daire içerisinde, yanı kesik bunlar etraftaki mezarları gösterir. Kilisenin normalde 500m2 alanı içerisindedir bu mezarlar. Bazen kilisenin yanında, dibinde bazen kilisenin üzerinde farklı bir tepede.