TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Haç Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Haç İşareti

Haç define işareti anlamı ve çözümü hakkında bilgi vermeye çalıştık. Geçen videomuzda kiliseleri anlatmıştık. Kiliselere ait mezarlıklar var bu mezarlıklarda kiliseye hizmet etmiş insanların aynı zamanda o bölgenin ahalisi, yaşayan insanların mezarları da var. Ben sürekli söylüyorum definecilik mezar soygunculuğu değil. Mümkün olduğunca bu mezarlardan uzak durun zaten bunları kazmak yasak biliyorsunuz, Türkiye Cumhuriyet 2863 sayılı define arama yönetmeliğinin 74.maddesi uyarınca zaten buralara da kazı ruhsatı alamazsınız.

Haç Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Haç Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Haç ve istavrozlar şuana kadar  Anadolu topraklarında bir çok yerde kiliseye rastlamışsınızdır. Haç ve istavroza rastlamışsınızdır. Bu haç kilisenin simgesi, bunun çok değişik versiyonları var. Haçın olduğu yerin kiliseye ait bölge olduğunu nasıl anlarsınız? haçın altında basamak şeklinde bir işaret vardır (videoda mevcut). Başka ne tür haçlar var bu konuda bilgi verelim. Kaz ayağı olarak bilinen uçları v gibi olan bir haç işareti var. Bu çoğunlukla kiliselerin iç veya duş duvarlarında olur bu define işareti değildir.

İstavroz biz ona küçük bir artı deriz bu istavroz dur (videoda mevcut) nerede olur bu, mezarların olduğu yerde bu genellikle küçük olur büyük olanlar mezar işareti değil. Bu kiliselerin duvarlarında veya kiliseye yakın kayalarda olur. Bunları her birisi oradaki gömülü olan bir duvardır. Kiliseye yakın bir kayada veya kilisede bir kayada bu haçları gördünüz, mezarlar nerededir? Bu haçların 150 veya 250 m2lik alanı içerisindedir. Haç işaretleri birden fazla şekilde olabilir. Atladığımız farklı bir haç işareti var mı yok mu kontrol etmek için İşaretlerin Sırrı ve Define Tılsımlarının Çözümleri kitabını kontrol edelim. Çarpı işaretinin uçlarında yuvarlaklar olacak şekilde (videoda mevcut) bir işaret bulursanız. Bu işaretten bir tane görürseniz 10 adım etrafında, iki tane görürseniz 20, üç tane görürseniz 30 adım etrafında demektir.

Haç Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Haç Define İşareti Nerede Olur

Haç işareti bir nevi simgedir kilise, mezar anlamına gelir. Kaz ayağı denilen uçlarında v olan haçlar mevcut bu çoğunlukla kiliselerin duvarlarında olur iç veya dış duvarlarda bu define işareti değildir. İstavroz biz ona küçük bir artı deriz bu istavroz dur (videoda mevcut) nerede olur bu, mezarların olduğu yerde bu genellikle küçük olur büyük olanlar mezar işareti değil. Çarpı şeklinde uçlarında yuvarlak olan işaret mevcut. Haçın şekli ne olursa olsun kaz ayaklı, daire içerisinde, yanı kesik bunlar etraftaki mezarları gösterir. Kilisenin normalde 500m2 alanı içerisindedir bu mezarlar. Bazen kilisenin yanında, dibinde bazen kilisenin üzerinde farklı bir tepede.

Haç Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Uğur Kulaç bu videoda definecilerin çok merak ettiği kiliseye ait haç işaretlerinin ne anlama geldiğini açıklıyor. Haçlar define işareti mi yoksa ölü için yapılmış mezarların olduğu yeri gösteren simgeler mi. Hangi tür haçlar kiliseye ait mezarları gösterir. Haçların mezarları nerededir nasıl bulunur. Bu tür yerlerde kazı yapmak yasal değildir bu tür yerler sit alanı olabilir lütfen izinsiz kazı yapmayınız. Kilise içindeki haçlar ile arazide kayaların üzerindeki haçlar aynı anlama mı gelir bu soruların cevabını bu videoda bulabilirsiniz.

Define işaretleri ile ilgili en çok sorulan sorulardan bir tanesi haç ve istavroz. Haç işareti define işaretimi?, istavroz işareti define işareti midir? bunların anlamı nedir?

Haç Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Kiliselere ait mezarlıklar var. Bu mezarlıklarda kiliseye hizmet etmiş insanların mezarları var ve aynı zamanda o bölgenin ahalisi, yaşayan insanların mezarları da var. Sürekli söylüyorum definecilik mezar soygunculuğu değil. Türkiye de şuanda nerede mezar açarsanız açın %99 içinden bir şey çıkmaz, ne çıkar? cam malzeme, toprak kab, bir iki tane yüzük, bilezik bronzdan, demirden veya bakırdan yapılmış çıkar onun dışında pek bir şey çıkmaz o yüzden mümkün olduğunca bu mezarlardan uzak durun derim size. Zaten bunları kazmakta yasak biliyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti 2863 sayılı kanununa göre bu tür yerlere zaten ruhsat da verilmiyor.

Haç ve istavrozlar, şuana kadar bu ülkede Anadolu topraklarında kiliselere rastlamışsınızdır. Haç ve istavroza rastlamışsınızdır. Haç ve istavroz nedir? haç bir tür T dir. Hz.İsa nın çarmıha gerilme meselesi bu biliyorsunuz tabi bu çakma İsa. Bizim inancımızda gerçekte Hz.İsa çarmıha gerilmedi o göğe kaldırıldı. Onun havarilerinden bir tanesi Hz.İsa yı Romalılara ispiyon etti son yemek diye geçer hristiyanların tasvirinde ve romalı askerler bu yemeği bastılar Hz.İsa'yı yakaladılar hesapta sonra götürdüler çarmıha gerdiler işte bu haç dediğimiz bu tabi gerçekte böyle birşey olmadı Hz.İsa hala yaşıyor kıyamete yakın tekrar yer yüzüne ineceğine inanıyoruz biz. Bu haç, kilisenin simgesi bunun çok değişik versiyonları var. Haçın olduğu yerin kiliseye ait olduğunu nasıl anlarsınız? haçın altında basamak şeklinde birşey var dır. Bunu gördüğünüz zaman bu bölge kilise bölgesidir arkadaş bizim malımızdır der. Başka ne tür haç var? kaz ayağı dedimiz uçlarında v olan haç var. Bu çoğunlukla kiliselerin iç veya dış duvarlarında olur bu define işareti değil arkadaşlar.

Haç Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Peki istavroz nedir? biz ona küçük bir artı deriz, nerede olur istavroz? mezarların üzerinde. Bunu gördüğünüz yerde mezar var demektir. Bu çoğunlukla küçüktür aşağı yukarı üç, dört santim boyundadır. Büyük olanlar mezar işareti değildir kiliselerin duvarlarında olur, kiliseye yakın kayalarda olur. Bunların her biri yani kaç tane var ise her birisi mezardır. Kilisenin mezarında, kiliseye yakın kayanın duvarında 10, 20 tane gördünüz peki mezarlar nerededir? Bu haçların 150 veya 250m2lik alanı içindedir. Bir kayalık vardır arazi, orada bir kayanın üzerinde artı olur. Mezar işte onun hemen altındadır. 2 ile 4 metre arasındadır. Büyük bir kayada değil de arazide ana kaya yerde onun üzerinde artı olabilir. Toprak olan kısmında yay gibi bir şekilde kesiktir hemen onun altındadır.

Haç işareti birden farklı şekilde olabilir. İşaretlerin Sırrı ve Define Tılsımlarının Çözümleri kitabını inceleyebilirsiniz. Ben haç ve istavrozlar ile çok ilgilenmiyorum çünkü bunlar çoğunlukla mezar demek mümkün olduğunda çok üzerine düşmüyorum, ha gerçekten güzel mezarlar var mı var.