TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Golden Rain Bakır Tas Testi

Golden Rain dedektör bakır tas testi videosunda sizlere toprağa eski gömülü olan bakır tası tespit etmeye ve ayrım yapmaya çalışacağız. Öncelikle dedektörün nasıl kullanılacağı hakkında size genel olarak bilgiler vererek konuya başlayalım. Dedektörü açarken dikkat etmeniz gereken noktalardan birkaç tanesini kısaca anlatacağız.

Dedektörü açarken her zaman 40cm yukarıda açıyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken noktalar:
Üzerinizde eğer büyük metal varsa cihazınızı yukarı kaldırdığınızda etkilenecektir ve maalesef toprak ayarı yapamayacaksınız. Dedektör kullanırken giydiğiniz elbiseler ve ayakkabınıza dikkat etmelisiniz. Çelik burunlu ayakkabılar, büyük kemer tokaları, vücudunda metal parça olanlar buna dikkat etmeliler.
Toprak ayarı ekranında ortadaki ilerleyen çizgiyi, üst ve alttaki iki çizgi arasında gidecek şekilde ayarlamalıyız. Bunun için çizgi yukarıda ise (-) butonunu, aşağıda ise (+) butonunu kullanmalıyız.

Cihazımızı açtıktan sonra gömülü bakır tasımızın üzerinden geçiyoruz ve genel arama modunda Golden Rain bakır tası metal olarak tespit ediyor. Aldığımız sinyali teyit etmek için cihazımızı önce kenara çekiyoruz ve reset tetiğini kullanarak cihazı resetliyoruz, sonrasında tekrar aynı yerin üzerinden geçerek sinyali doğruluyoruz. Sinyal teyidini yaptıktan sonra cihazımızı kenara çekiyoruz ve ayrım moduna geçerek sinyal alınan noktanın üzerinden tekrar geçiyoruz. Golden Rain gömülü bakır tası “Kıymetli” olarak ayrım yapıyor, yine sinyal teyiti yapıyoruz ve emin oluyoruz.

Golden Rain dedektör hakkında video, yorumlar ve daha fazlası için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.