TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Gold Finder Neon Bakır Tas Testi

Gold Finder Neon dedektörün farklı testlerini gerçekleştiriyoruz ve sırada test sahamızda bulunan gömülü metal var. 20cm çapında bakır tas 80cm gibi bir derinliğe gömülü. İlk önce Genel Arama Modu ile metal tespit edilecek ve sonrasında Ayrım modunda dedektörün metal ayrım işlemi yapılacak, ardından derinlik hesaplaması yapılacak ve metal kazılarak çıkartılacak

Dedektörün kullanımı hakkında size kısa bilgiler vermeye çalışacağız;
Öncelikle kurulum yaparken başlıktan gelen kabloyu sapa sararak yukarıya çıkartmalısınız. Başlıktan gelen kablo sarılmadan direkt olarak ana üniteye bağlandığında her sallamada parazit sinyal alacaksınız. Kabloyu sapa sararak yukarıya bağlantısını yapmalısınız.

Cihazın kurulumu yapıldıktan sonra yapılacak ilk ayar Toprak Ayarı dır. Toprak Ayarı için cihaz 40cm yükseklikte açılmalıdır. Bu durumda dikkat edilmesi gereken birkaç nokta mevcut.

Dedektör de algılamayı sağlayan araç başlıktır. Başlık 360 derece manyetik alan oluşturmaktadır. Bobin 40cm yukarıya çekildiğinde manyetik alan da yukarıya çekilecektir. Cebinizde ve üstünüzde metal varsa cihaz bunu görecek ve bu yüzden ayar yapamayacaksınız demektir. Cihazı açmadan önce cebinizde veya üzerinizde başlığa yakın metal olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
Not: Vücudunuzda (Başlığa yakın bir bölgenizde) platin var ise dedektörü kullanamazsınız.

Toprak ayarı tamamlandıktan sonra Genel Arama moduna geçiş yaparak metal tespitine başlayabilirsiniz. Bu modda bir sinyal aldıktan sonra kenara çekip Reset Tetiğini çekmeli ve sinyal teyiti yapmalısınız. Sinyal tekrar olarak geliyorsa Ayrım moduna geçebilir ve metal hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrım modunda sinyal aldıktan sonra cihazı kenara çekerek resetleyin ve tekrar sorun bunun amacı sinyal teyitidir. Sinyal her sorduğunuzda aynı şekilde görünüyor mu bunu kontrol edin. Çift sinyal alıyor musunuz bunu kontrol etmelisiniz. Çift sinyal alınan metal tespitlerinde ( Genellikle Çelik, Günümüz Metalleri Çıkmaktadır.)

Sinyal teyit işleminin ardından derinlik hesaplama yapılmalı bunun için dedektör sizden iki şey istemektedir

  1. Metalin Çapı
  2. Metalin Sinyali

Metalin çapını öğrenmek için sinyal aldığınız noktaya dört bir yandan yaklaşmalı ve sinyal başlangıç noktalarını çizmelisiniz. Sonrasında başlığı metalin tam orta konumuna getirmeli ve sinyalin en yoğun olduğu noktada Yukarı Ok tuşuna basmalısınız. Açılan menüde Derinlik bölümüne gelmeli ve aldığınız çapı cihaza girmelisiniz ardından dedektör size tahmini derinliği gösterecektir.