TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Geo X4 Yeraltı Görüntüleme Test

Görüntülü Dedektör Geo X4 Uğur Dedektör Firma Caddesinde Canlı Olarak Rögar Üzerinde Test Edilmiştir ve Conrad Geo X4 metali tespit edebilmiştir.

Görüntülü dedektör canlı test videomuzda size rögar kapağı üzerinde metal testi yapacağız. Cihazın kurulumunu ve testini yaptıktan sonra ölçüm için gerekli olan hazırlıkları yapıyoruz.

Görüntülü Dedektör Ölçüm Nasıl Yapılır?

Satın aldığınız cihazın size sunduğu arama modların dan birisini seçerek ölçüm için gerekli bilgileri programa girmelisiniz. Bu veriler 2 adettir;

  1. Hat Vuruş Sayısı
  2. Hat Sayısı
     

Hat Vuruş Sayısı Nedir?
 

Bir hat içerisinde ileriye doğru belirli aralıklarla veriler alırız.Bu verilerin toplamı bir hat yapar ve bir hat içerisinde kaç adet ölçüm alacak ise bunu öncesinde programa girmeliyiz.
 

Hat Sayısı Nedir?
 

Hat sayısı ileriye doğru alınan vuruşlar tamamlandıktan sonra başladığımız hattına yanına kaç sıra gideceğimizin sayısıdır.
Ölçüm için hazırlıklar tamamlandığında başlıyoruz. Ölçüm sonunda program bütün ölçümü birleştiriyor ve karşımıza bir veri çıkartıyor. Bu veride kırmızı bölgelerin ortalama değerini alıyoruz ve yeşil değerler ile kıyaslıyoruz eğer ki aradaki birim farkı 10 birimden fazla ise buradaki kırmızılığın metal olma ihtimali mevcut daha düşük değerler de ise taş ve kaya olma ihtimali mevcut.

Mavi değerleri kontrol ederek ortalamasını alıyoruz ve ile yeşil değerler arasındaki birim farkını alıyoruz ve aradaki birim farkı mavi yeşilden 10 birimden fazla düşük ise buradaki verinin boşluk, dolgu toprak, su olma ihtimali mevcut. Farklı ihtimalleri kullanıcı zaman içerisinde yaptığı ölçümlere göre edindiği tecrübeden dolayı eleyebilmektedir. Satın aldığınız cihaz ile ilgili alıştırmalar yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.