TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

El, Ayak, Mağara, Kuyu Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Merhaba arkadaşlar Uğur Elektronik definecileri bilgilendirme videolarından bir tanesine daha hoşgeldiniz part 3.

El işareti Anlamı ve Çözümü

Bu işte halis muhlis Ermenilerin işaretidir. Altın gömüsü işaretidir el işareti. El açık el üzerinde herhangi bir farklı işaret yok ise tek başına bir el ise bu elin 250cm veya 300cm etrafında mezar veya mezar süsü verilmiş bir gömü vardır. Normalde bu şekilde el olarak pek bulamazsınız bunun üzerinde farklı işaretler vardır. Üstünde istavroz olabilir, bu parmaklardan bir tanesi uzun olabilir.

Eğer parmaklardan biri uzunsa 250cm den biraz daha ileride 5-7m civarındadır derinliği de 3 metre civarındadır. Peki iki tane var ise bu elden yanında bir tane daha var ise (bu çok nadir görüldü) buda 68-78 adım da bir para var demektir. Bunların bir çoğu açılmıştır veya alınmıştır maalesef çok derinde değiller çünkü çok derinde değiller özellikle Karadeniz, doğu ve güney doğu Anadolu bölgesinde Ermenilerin çok yaşadığı bölgelerde hala sağlam olanlar olabilir. Karsta mesela ben şahit oldum el işareti üzerinde istavroz vardı hemen 250cm ileriden bir şeyler alınmış.

Kuyu işareti Anlamı ve Çözümü

Böyle bir işaret bulursanız arazide içinde de böyle murç delikleri var ise bu kuyu demek burada bir kuyu var yada bir taşın üzerinde şöyle murç delikleri var ise 5 tane buda kuyu demek. Bunlar murç delikleridir murcu saplar vurursun üzerine buda kuyudur.

Ayak İzi İşareti Anlamı ve Çözümü

Parmaklı ve parmaksız, aslında roma ve Bizans ta bu genel evin olduğu yeri gösterir, buradan devam et tuvalete gidersin der.
Ayak izi iz buradaysa kaya içerisinde bir mezar var demektir.