TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Dibek Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Dibek Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Bir yerde arkadaşlar toprak altında, içinde bulgur dövülen dibek denilen taşı buluyorlar. Dibek ters çevrilmiş bir vaziyette. Bunu bulduktan sonra altına bakıyorlar ama altındaki toprak çok sert çıkıyor, sert çıktığı için de devam etmiyorlar burası ana kayadır deyip bırakıyorlar. Bu dövme topraktır. Arkadaşlar altına inemedikleri için bırakıyorlar aslında para burada.

Dibek Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Dövme toprak, kırmızı toprağı katır sidiği ile çamur yaparlar ve buraya basarlar ve bu biraz kurumaya başladığı zaman döverler, sertleştirirler. Üstüne tekrar aynı çamurdan koyarlar. Beklerler biraz daha kurumaya başlayınca tekrar döverler hamur gibi olur ve artık siz burayı murç, çekiç ile kıramaz hale gelirsiniz. Buna dövme toprak denir.

Dibeğin altında para var ama üzerinde dövme toprak var. Siz burayı ana kaya, ana zemin zannettiğiniz için altına devam etmediğinizden dolayı parayı burada bırakır gidersiniz.

Uğur Elektronik tarafından üretilen dedektörler dövme toprak, kaya, horasan, mermer, su balçık, horasan, blok kaya fark etmez hepsinin içerisindeki metalleri bulabiliyor.