TÜRKİYE'DE İLK!
DEDEKTÖR DENEYİM MERKEZİ
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Definecilerin Sorunları ve Dedektörler

Definecilerin İnternette Yaşadığı Başlıca Sorunlar. İnternetteki sahte defineciler, sahte define işareti yapan ve satanlar, sahtekar dedektörcüler, sahtekar defineciler konuları anlatılmaktadır. yeni videolar için iletişime geçiniz

Dedektör ile ilgili detaylı bilgi içeren farklı konuları da inceleyebilirsiniz.
Evet bugün size definecilerin sorunları ile ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. Bilindiği gibi Türkiye de definecilik bir sektör halinde bir uğraş, bir meslek aynı zamanda. Definecilerin belli başlı birkaç sorunu var bunlardan en önemlisi tespit edilen yerde yapılamayan kazılar. Ruhsata tabi biliyorsunuz definecilik kazıları.

Daha önceki videolarımızda da seyretmişsinizdir ruhsatlı kazı belli şartlara bağlıdır. Yaptığınız müracaat ta 100m2'lik bir alan için müracaat ediyorsunuz ve kazı esnasında çıkan bir bulgu, bir duvar, bir oda devlet tarafından kültür varlığı olarak addediliyor ve kazı iptal ediliyor. Osmanlı'nın son 6 padişahına kadar çıkan malzemede, buluntular da para ödeniyor bunun dışında para ödenmiyor ve yapılan çalışma boşa gidiyor buda tabi ki de kaçak kazılara sevk ediyor. Bunun ortadan kalkması için kültür bakanlığının 2863 sayılı kanunda bazı değişiklikler yapması gerekiyor, tabi bu ne kadar zaman alır böyle bir ortamda ne zaman bu konu ele alınır oda ayrı bir sıkıntı.

Bunun dışında definecilerin en büyük sorunlarından bir tanesi bilgi eksikliği ve noksanlığı. Maalesef her eline cihaz alan araziye çıktığı zaman define bulacağım, altın bulacağım hevesi ile çıkıyor ama bu yanlış, cihazın satın alınmasından önce bilgi edinme zorunluluğunuz var şuanda internette ciddi anlamda bir bilgi var hatta bilgi karmaşası da var diyebiliriz. Biz imalatçı bir firmayız 17 yıldır cihaz üretiyoruz, satıyor ve kullanıyoruz en önemli faktörümüz de bu. Biz kendi ürettiğimiz cihazları arazide kullanıyoruz eksikleri, noksanları tespit edebiliyoruz. Definecilerin ne istediğini biliyoruz o yüzden cihazlar üzerinde oynayabiliyoruz. O yüzden bir argemiz var. Üretim yerimiz var. Hem Türkiye hem de Türkiye dışına cihazlar satabiliyoruz, tek para cihazları ve derin arama dedektör modellerinin üretimini yapabiliyoruz. Buraya gelen defineciler ile haşır neşir olduğumuz için onların sorunlarını da anlayabiliyoruz.

Dedektör kullanıcılarının sorunları hakkında daha fazla bilgiyi videodan edinebilirsiniz. Dedektör fiyatları ve detaylı bilgileri sitemizden öğrenebilirsiniz.