Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Dedektör ile Derinlik Hesaplama Nasıl Yapılır

Merhaba Uğur Elektronik bilgilendirme videolarına hoş geldiniz. Golden Rain ve Golden Warrior dedektör modelinde tespit ettiğiniz metallerin derinliğini nasıl hesaplayacağınızı anlatmaya çalışacağız.

Dedektör ile derinlik hesaplama nasıl yapılır?

  1. Metali tespit et
  2. Metalin 4 yanından sinyal başlangıç noktasını işaretle
  3. İşaretlenen bölgeyi ölç
  4. Sinyalin üzerinde Yukarı Ok tuşuna basılı tut
  5. Aldığınız ölçüyü cihaza giriş yapın ve Onay tuşuna basarak derinliği öğrenin.

1)Metali tespit et
Genel arama modunda aldığınız sinyali teyit etmenizi öneririz, bu teyit işlemini yapmak için bobini sinyal alınan noktadan çekmeli ve kenarda reset tetiğini kullanmalısınız ardından tekrar sinyal alınan noktaya gelmeli ve sinyal tekrardan var mı kontrol etmelisiniz. Sinyal var ise gerçek metal dir. Sinyal yok ise parazittir.

2 ve 3)Metalin ölçülerinin belirlenmesi
Sinyal teyitinden sonra tespit edilen metalin çapını ölçmelisiniz. Bu işlemi yaparken metale dört bir yandan yaklaşmalı ve sinyal başlangıç noktalarını yani dedektörün ötmeye başladığı noktaları işaretlemelisiniz.

Not: Örnek olarak soldan yaklaştınız ve sinyali aldığınız noktayı işaretlediniz, sonrasında cihazı komple kaldırarak sağ taraftan yaklaşıp sağ bölgeyi işaretlemelisiniz. Sinyal aldığınız noktadan devam ederek karşı tarafın bittiği noktayı bulmaya çalışmayınız.

4)Derinlik hesaplama bölümüne geçmek
Sinyal aldığınız noktayı ölçtükten sonra cihazı “Genel Arama Modu” na alınız. Cihazı çizdiğiniz bölgenin tam orta noktasına  tutun ve sinyal alınırken “Yukarı Ok” tuşuna basılı tutun.

5)Ölçü girerek derinlik hesaplama
“Derinlik hesaplama” bölümünde aldığınız çapı girmelisiniz ve sonrasında “Onay” tuşuna basarak tahmini derinliği öğrenebilirsiniz.