ANTALYA ŞUBEMİZ AÇILDI!
DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
Bize Ulaşın:
0216 310 95 77

Akrep Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Akrep Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Arazi yüzeyinde bilinen bir akrep işareti yok, rastlamadık, görmedik. Çoğunlukla bu işaret yer altındaki mahzen veya depoların olduğu yerde görülür. Arazide, yüzeyde bu tür bir akrep işareti göremeyebilirsiniz. Eğer gören varsa bize gönderebilir çünkü bu zamana kadar arazide yüzeyde bu işareti görmedik.

Bu işaretin anlamı şudur; Burada zehir var yani bu para zehirlenmiş, bu paranın üzerine zehir sürülmüş, bu oda zehirlenmiş, buraya girerseniz sıkıntı yaşarsınız demektir. İkinci bir anlamı da tuzak var demektir.

Paraların üzerine zehir sürmek adeti Bizans'tan kalmıştır. Büyük bir mahzene kaç kişi girebildi bilmiyorum ama bu tür paraların yani dökme para, eşyaların üzerine zehir sürerler. Siz bu para veya eşyayı elinize aldığınız zaman deriniz yoluyla zehire maruz kalırsınız ve 40 – 45 gün sonra ölürsünüz. Özellikle akciğerlerinizde parçalanmalar gerçekleşir.

Akrep işareti odanın girişinde, girişin olduğu yerlerde görülür. Burada bir zehir, tuzak olduğu anlamına gelir. Üzerinize taş düşebilir, ayağınızın altındaki taş kayıp gidebilir ve bir tuzağa rastlayabilirsiniz.

Bir tünel, mağara, mahzen içerisine girdiğiniz zaman duvarlarına dikkatlice bakın böyle bir işarete rastlarsanız içerideki mesele zehirlenmiş demektir. Bu tür kapalı yerlere girdiğiniz zaman uzun süre kapalı kaldığı için içerde bir zehir dahi olmasa size zarar verecek mikroorganizmaların oluşması söz konusu burada. Bu bile size zarar verir, zehirler. Bu yüzden solunumunuza dikkat etmek zorundasınız. Ruhsatlı bir kazı ile böyle bir yer açtığınız zaman havalandırmak zorundasınız.

Acil girip, çıkmak zorundaysanız bizim ustamızın bize öğrettiği bir teknik var onu size anlatayım yapıp yapmamak size kalmış. Bir pamuklu bezin üzerine işeyeceksiniz, bunu sıkacaksınız ve ağzınıza bağlayıp öyle gireceksiniz ancak bu sizi o zehirden korur bilginiz olsun.