Sipariş ve Destek 0530 894 40 17 - 0553 950 95 77 - 0533 453 95 77 - 0216 310 95 77

Dedektör Taşımak Yasak Mı ?

Dedektör Taşımak Yasak Mı ?
01-01-1970 tarihinde eklendi.
Dedektör taşımak yasak mı ? , hayır değildir temelde dedektör kullanmak yasak değildir.Satın aldığınız dedektörü isterseniz araba, tren, uçak, vapur, gemi ile taşıyabilirsiniz dedektörü taşımak yasak veya suç değildir.

DEDEKTÖR TAŞIMAK YASAK MI ?

 

Dedektör taşımak yasak mı ? , hayır değildir temelde dedektör kullanmak yasak değildir.Satın aldığınız dedektörü isterseniz araba, tren, uçak, vapur, gemi ile taşıyabilirsiniz dedektörü taşımak yasak veya suç değildir, insanları bu kanıya iten bazı internet haberleri veya farklı yazılar bulunmaktadır bunun sebebi farklı çevrelerin definecilik ten rahatsız olmasıdır.Bu çevre insanlara “dedektör kullanmak yasak”  imajı vermeye çalışmaktadır, dünya genelinde genellikle dedektör kullanımını yasaklayan bir kanun veya durum yoktur hatta Türkiye deki kanunlardan daha özgür bir yasa anlayışı olan kazı için izin istemenize gerek olmayan ülkeler bulunmaktadır.

 

dedektör taşımak yasak mı

 

İnsanlar toplanıp hep birlikte arazide arama yapabiliyor, etkinlikler düzenleyebiliyor ve eğlenebiliyorlar fakat Türkiye de bilinçsiz ve yasak olarak yapılan definecilik sonucu ortaya çıkan manzaralar dan dolayı insanlar defineciliğe sıcak bakamayabiliyorlar, bu noktada insanların bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi konusunda “ANDEFDER” yani “Anadolu Definecileri Eğitim Ve Araştırma Derneği” insanları eğitmek ve tarihi eser kaçakçılığının önüne geçmek için gerekli önerileri ve  bilgi paylaşımını yapmaktadır.

Dedektör taşımak yasak mı ? sorusuna gerekli cevabı verdiğimizi düşünüyor ve Türkiye deki yasaların iyileştirilmesi ve eksikliklerin, açıkların düzeltilmesi konusundaki düşüncelerimize katılıyorsanız sizinde “Anadolu Definecileri Eğitim Ve Araştırma” derneğine üye olarak destek vermenizi bekliyoruz.

Yurtdışında dedektör taşımak yasak mı ? kısaca toplamak gerekirse Türkiye nin aksine dedektör kullanımı dünyanın çoğu ülkesinde daha yaygın ve serbesttir hatta kazı işlemi için bile izin alınmadan işlem yapmaya izin veren ülkeler mevcuttur, kullanmanın yasak olduğu ülkeler var mıdır ? evet bildiğimiz birkaç ülkede dedektör yasaktır fakat yasak defineciliği engellememiş buna eğilimi arttırmıştır ki yurtdışından ülkemize gelip yasak olan ülke için dedektör almaya çalışan insan sayısı ülkemizdeki insan sayısı kadardır.

Mimar Sinan Mahallesi Uncular Caddesi Ekşioğlu İş Hanı No:22/C Üsküdar İstanbul

0530 894 40 17
0553 950 95 77
0533 453 95 77
0216 310 95 77
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.